build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 97>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: Yesterday at 10:19
Ова е близу флетајронот во Кисела Вода.Фотката е вчерашна.Нема рендери за изглед на објектот туку само кои се инвеститори и изведувач.

Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 321
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Aug-2017 at 15:01
За жал овие делови од Тафталиџе последниве неколку години ги снаоѓа истата судбина што го снајде Дебар Маало.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Aug-2017 at 14:40
I jas mislam deka e pregolema no gledam deka vo okolina ima nekolku niski kuki i trafiki koi veruvam deka naskoro ke prerasnat vo zgradi so slicna golemina na ovaa. Inaku ne izgleda loso na renderite,se nadevam deka ke ispadne taka.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 14-Aug-2017 at 14:06
Originally posted by stef4o

БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна


Originally posted by гитардемон

Не беше тука едно Тедико?


Беше Тедико, па Гранап. Ми се чини дека зградава е премасивна за тука.

Edited by Џоле - 14-Aug-2017 at 14:07
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4386
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Aug-2017 at 13:04
Не беше тука едно Тедико?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 14-Aug-2017 at 12:21
БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 12-Aug-2017 at 15:52
Во тафталиџе на ул,Прашка-превземено од фејсбук

Edited by stef4o - 12-Aug-2017 at 15:53
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 10-Aug-2017 at 17:01
Шутка 2014Гази Баба

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 31-Jul-2017 at 07:21
Нешто од Охрид.И зградава

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 24-Jul-2017 at 16:02
До Голден Арт во Карпош......во нивна близина......до Ми-Да во Карпош.

И еден, според мене, успешен пример од Чаир за надградба на стара зграда:

За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 321
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Jul-2017 at 20:27
Објектот на Голден Арт во Карпош е доста симпатичен, меѓутоа за жал целиот тој простор каде што се наоѓа се уништи со непланско градење и не доаѓа баш до израз.

Edited by Мартин - 22-Jul-2017 at 20:28
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 22-Jul-2017 at 19:04
Во Скопје има барем колку-толку квалитет и понуда за секаков тип на муштерии, но во другите градови тоа што се гради е доста неквалитетно и кичесто. Секако дека и вкусот на купувачот има голем удел во тоа што се гради, но пред се стандардите врз коишто се гради во РМ се многу ниски според мене.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 22-Jul-2017 at 17:32
Во нас. Кисела Вода, кај Шампионче. Не успеав да ја сликам таблата, ама зградата изгледаше супер на неа.

Edited by Џоле - 22-Jul-2017 at 17:32
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1414
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 22-Jul-2017 at 15:37
Браво за фасадата! Една од подобрите дефинитивно!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 21-Jul-2017 at 19:26
Fasadata deluva dosta pointeresno,trebase nekolku vakvi i niz star aerodrom da izgradat. Samo neznam zosto nekoja od ovie firmi kako sto se golden art, adora itn. ne se resat za izgradba niz Novo maalo,krnjevo i madzir maalo.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10743
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 21-Jul-2017 at 19:09
Зградата на Голден Арт во Карпош. Искрено, пријатно сум изненаден од изгледот, изгледа подобро од зградите во Аеродром.повеќе фотографии на линкот

http://goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-karposh/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 21-Jul-2017 at 17:57
Се надевам на нешто асално и помодерно од оние претходните чуда.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1414
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 21-Jul-2017 at 17:40
Оваа е најбитна до сега. Или ќе дозафркнат работа или ќе направат пресврт во задњи момент. На главен булевар веднаш до железничката, подобро да е нешто квалитетно и пријатно за око.

Edited by alexsend - 22-Jul-2017 at 15:36
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 21-Jul-2017 at 12:29
Во Маџир Маало.Сеуште немаат поставено табла за изгледот на објектот.Има простор за поголема зграда од оние кои досега се изградени.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 563
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 20-Jul-2017 at 12:51
Неколку денешни фотки од Стар Аеродром.Има уште многу новоотворени градилишта каде моментално се врши ископ.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 97>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.