build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 127>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: 18-Jan-2019 at 15:10
Во Маџари(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Jan-2019 at 18:11
Во Карпош 4(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Jan-2019 at 13:37
Денешни фотки

Кисела Вода

1.Спроти споменикот на Тодор Александров

2.На ул.Марко Цепенков

3.Веднаш спроти претходнава на истата улицаВо Мичурин-АеродромBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 11-Jan-2019 at 17:31
Од фб,во Тетово

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 11-Jan-2019 at 09:05
Објектот на Капитол Инженеринг спроти Градежен факултет(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 07-Jan-2019 at 20:10
Риверсајд Резиденс, во близна на комплексот Ента Сеал, населба Момин Поток.Малку подесно од комплексот:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Jan-2019 at 10:09
Индивидуална куќа во Бардовци од Baulab Studio (јануари 2018)

https://www.facebook.com/baulabstudio/

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 02-Jan-2019 at 09:13
На ул. Њуделхиска, спроти зградата на Катастар (на местото на бараката). Во живо изгледа одлично.

https://www.google.mk/maps/@41.9992547,21.4064189,3a,75y,59.62h,81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz9xJe1VBfmJUbTPO2vpFbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 30-Dec-2018 at 09:07
Investitorot dodava vrednost na stanot so toa sto gi prodava so gratis klima ured.

Edited by anonimen - 30-Dec-2018 at 09:07
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 406
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 30-Dec-2018 at 01:00
Може некој да ми каже што е форава уште незавршена фасада а веќе да се поставени клима уреди на скоро сите стана??...дали е резултат на криминалните структури што од градежната мафија наеднаш ги откупуваат сите станови или кое е објаснувањето?

Edited by kiriOK - 30-Dec-2018 at 01:00
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 29-Dec-2018 at 17:05
Кај катна гаража Зебра. Зградава има полукружен облик, сличен на оној на Порта Аеродром, само има помал габарит.

Кај Веро во ТавталиџеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Dec-2018 at 18:11
Во Мичурин зад ресторан РулетBack to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 407
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 28-Dec-2018 at 10:15
Браво. Планираат 60% од Македонците да ги населат во Скопје и тоа во 3 населби да живеат како сардини. Идиотска нација = идиотска власт.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 28-Dec-2018 at 09:11
Во Карпош 4(од фб)

Негде во ЦентарBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1525
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 27-Dec-2018 at 20:09

Tocno,Attika Architects se proektantite,vo posledno vreme imaat dosta dobri proekti i vo princip Kapitol Inzenering imaat ubavi zgradi i ostanuvaat dosledni na renderite. Naskoro treba da pocnat na ul.Nikola Trimpare,a mozebi i veke se pocnati.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 27-Dec-2018 at 19:31
Ако не се лажам, дизајнот (проектирањето) на зградава е на студиото Attica Architects од Скопје, кои во последно време имаат многу добри згради низ градов. Наназад во нишкава има објавено неколку примери, а можете и да ги побарате на Инстаграм, таму редовно објавуваат фотографии од своите проекти.
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 26-Dec-2018 at 18:44
Браво! Еден од малкуте убави примери.

Edited by Мартин - 26-Dec-2018 at 18:44
Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 26-Dec-2018 at 09:29
Зградите на Капитол Инженеринг имаат посебен изглед, вклучувајки ја оваа. Можеби е инајубава зграда во Скопјево
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 127>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.594 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.