build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 125>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: Today at 15:14
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Boston Construction на ул.Невена Георгиева Дуња бр.102.Ројал Васе на ул.Дичо Петров бр 6(близу Шампионче)

3.На ул.Марко Цепенков4.Оваа е спроти претходната5.Ова е во Мичурин-Аеродром
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11757
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: Yesterday at 18:53
Originally posted by kiriOK

Некој знае што се случува тука

Подземниот булевар на Лимак.

Edited by Џоле - Yesterday at 18:53
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3 Posted: Yesterday at 18:32
Некој знае што се случува тукаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11757
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 09-Dec-2018 at 16:29
ЧаирКарпош

...ВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-Dec-2018 at 10:00

Да не знаеш за каде попрецизно станува збор бидејќи живеам во Мичурин но досега го немам забележано ова градилиште??
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Dec-2018 at 04:29
Мислам е негде во Мичурин...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 08-Dec-2018 at 18:30
Фоткиве се од фб,претпоставувам дека станува збор за станбен објект само локацијата не ми е позната.
what is the chemical formula of alum

Edited by stef4o - 08-Dec-2018 at 18:32
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11757
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 08-Dec-2018 at 15:44
Ова во Маџир Маало е страшна грдосија. Како и останатото 80-90% што се гради низ Скопје и државава.
За сè има вторпат
Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 08-Dec-2018 at 15:13
Урбанизам во 21 век.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 07-Dec-2018 at 19:15
Во Маџир Маало(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 07-Dec-2018 at 19:13
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 05-Dec-2018 at 19:47
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Dec-2018 at 19:40
На ул.Багдадска во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 05-Dec-2018 at 09:20
Во Гостивар(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11757
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 01-Dec-2018 at 16:00
Спроти градежен факултет

Карпош (во близина на Млечен ресторан)кај Јахја Кемал колеџот

кај Сити Мол

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 01-Dec-2018 at 15:52
Во Велес(од фб)Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1384
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 30-Nov-2018 at 20:10
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 30-Nov-2018 at 19:51
Ако мислиме на истата локација тогаш станува збор за нов станбен објект на ХантерсBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1384
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Nov-2018 at 19:17
Карши Веро во Кисела Вода, кликни на зборот „Тука“.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Nov-2018 at 19:05

Каде е ова?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 125>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.