build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 114>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11570
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: Yesterday at 20:23
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: Yesterday at 19:42

Za kolkava parcela se raboti? Imas li info za kolkava zgrada se raboti? Ako ne ti e problem na google da oznacis za koja kuka stanuva zbor bidejki vo toj del neznam kade ostana prostor za uste zgradi?

Edited by stef4o - Yesterday at 19:44
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1830
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: Yesterday at 18:37
Позади зградата на Голден Арт (до онаа на Адора) во Карпош 3 позади Техничките факултети имаше една куќа која ја рушат веќе неколку дена , веројатно и таму ќе никне зградетина.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: Yesterday at 13:44
На ул.Дичо Петров во Кисела Вода.Изведувач е Ројал Васе.

На местото на оваа куќа се издига нов станбен објект
Еве две денешни
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1349
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 20-Aug-2018 at 17:32
Има некоја мала табла „За информации и трансакции (број) Гоце“. Мада не знам дали се однесува на зградата или на некој од дуќаните што беа тука.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 20-Aug-2018 at 17:25
А инфо за инвеститор,или пак приказ за изглед на објектот?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1349
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 20-Aug-2018 at 17:20
Да, моментално има дупка.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Aug-2018 at 17:05
До која фаза е?Урнати ли се овие бараки на сликава?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1349
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Aug-2018 at 16:38
Во Кисела Вода, карши споменикот на Тодор Александров, почна да се гради голубарник
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 20-Aug-2018 at 15:23
Барем името на фирмата можеле да се потрудат да не им е граматички погрешно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Aug-2018 at 12:59
Ова негде се гради во Гази Баба близу парк шумата(фотките се од фб)Ова е во МариноИ ова во Хиподром

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 20-Aug-2018 at 12:35
Во Мичурин на ул.Петар Ацев веќе е формирано ново градилиште,но сеуште се врши ископ.Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 18-Aug-2018 at 17:14
Во Кисела Вода на ул.Марко Цепенков(од фб)

Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 17-Aug-2018 at 11:30
Еве нешто од Луна Корпорација (превземено од ФБ), завршена е зградата во Дебар Маало, според мене една од поубавите таму.

link 1

и уште една што треба да се гради кај Песталоци

link 2

Мислам дека ги проектира ГМС Проект

Edited by team17 - 17-Aug-2018 at 11:38
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 11-Aug-2018 at 16:11
Во Гостивар(превземено од фб)

Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Aug-2018 at 13:25
Еве тука има дискусија за тие згради: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3507
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Aug-2018 at 13:00
Мислам дека ЗСФ Прашка би бил добар избор или тука негде во комплексите кај Алумина. Аеродром незнам баш колку е добар избор бидејќи во близина нема студентски домови и позначајни образовни институции. А незнам каква е ситуацијата со слободни станови во зградите што ги направија кај Машински. Искрено сум изненаден дека нема слободен стан во Голден Арт во Карпош иако се работи за доста квалитетна изведба.
Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 10-Aug-2018 at 12:45
Голден Арт Карпош - се е продадено многу одамна.
Back to Top
BlaZho View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2018
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote BlaZho Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 10-Aug-2018 at 06:18
Скопје Ист Гејт не верувам да се изгради во догледно време, а за КГФ мислам си во право, ќе треба сместување во релативна близина. Но, разгледувам и локации со добри автобуски линии. Сеуште разгледувам и правам споредби, време на одмори е, па не ни се јавуваат некаде по фирмите. Дефинитивно откажав потрага во Капиштец (1250-1350е), останува дилемата ЗСФ на Прашка, Голден Арт Карпош (ако не е пополнета), или некаде низ Кисела Вода. Хаос во умот
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 506
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Aug-2018 at 18:05
Сега не знам што ќе се случува со изгрдбата на ФИНКИ и ДИФ, ама според мене ќе се догради тоа што е веќе во доста напредна фаза. Па рачунај дека бројот на студенти во КГФ кампусот ќе се зголеми. Плус, Скопје Ист Гејт доколку е навистина проект и се изгради многу поголем број на луѓе ќе имаат потреба од смештај во тој дел од градот, така да Аеродром па и Маџир маало мислам дека ќе станат поатрактивни локации.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 114>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.