build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 96>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: Yesterday at 16:02
До Голден Арт во Карпош......во нивна близина......до Ми-Да во Карпош.

И еден, според мене, успешен пример од Чаир за надградба на стара зграда:

За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 318
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jul-2017 at 20:27
Објектот на Голден Арт во Карпош е доста симпатичен, меѓутоа за жал целиот тој простор каде што се наоѓа се уништи со непланско градење и не доаѓа баш до израз.

Edited by Мартин - 22-Jul-2017 at 20:28
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 381
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Jul-2017 at 19:04
Во Скопје има барем колку-толку квалитет и понуда за секаков тип на муштерии, но во другите градови тоа што се гради е доста неквалитетно и кичесто. Секако дека и вкусот на купувачот има голем удел во тоа што се гради, но пред се стандардите врз коишто се гради во РМ се многу ниски според мене.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 22-Jul-2017 at 17:32
Во нас. Кисела Вода, кај Шампионче. Не успеав да ја сликам таблата, ама зградата изгледаше супер на неа.

Edited by Џоле - 22-Jul-2017 at 17:32
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1409
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 22-Jul-2017 at 15:37
Браво за фасадата! Една од подобрите дефинитивно!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 21-Jul-2017 at 19:26
Fasadata deluva dosta pointeresno,trebase nekolku vakvi i niz star aerodrom da izgradat. Samo neznam zosto nekoja od ovie firmi kako sto se golden art, adora itn. ne se resat za izgradba niz Novo maalo,krnjevo i madzir maalo.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Jul-2017 at 19:09
Зградата на Голден Арт во Карпош. Искрено, пријатно сум изненаден од изгледот, изгледа подобро од зградите во Аеродром.повеќе фотографии на линкот

http://goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-karposh/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Jul-2017 at 17:57
Се надевам на нешто асално и помодерно од оние претходните чуда.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1409
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Jul-2017 at 17:40
Оваа е најбитна до сега. Или ќе дозафркнат работа или ќе направат пресврт во задњи момент. На главен булевар веднаш до железничката, подобро да е нешто квалитетно и пријатно за око.

Edited by alexsend - 22-Jul-2017 at 15:36
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 21-Jul-2017 at 12:29
Во Маџир Маало.Сеуште немаат поставено табла за изгледот на објектот.Има простор за поголема зграда од оние кои досега се изградени.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Jul-2017 at 12:51
Неколку денешни фотки од Стар Аеродром.Има уште многу новоотворени градилишта каде моментално се врши ископ.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 17-Jul-2017 at 12:49
Колкав кратер ископале.Превземено од фејсбук[/QUOTE]

Edited by stef4o - 17-Jul-2017 at 13:43
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 17-Jul-2017 at 12:48
Превземено од фејсбук

Edited by stef4o - 17-Jul-2017 at 13:42
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1137
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 15-Jul-2017 at 14:18
Чудовиштево на Настел треба да се истражи, а потоа да се сруши. Грозотија. Не знам зошто жителите на Тафталиџе не протестирале и физички не ја спречиле изгр(а)дбата. Мора да се сруши во најкус можен рок. Оштета на станарите ќе им плати Настел. Исто така, треба да платат оштета и на комшиите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 318
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 15-Jul-2017 at 12:42
Чудовиштево на Настел е тежок криминал!
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 503
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 15-Jul-2017 at 12:35
Нека си умрат тие позади зградата, само така за плашливци.
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Jul-2017 at 09:21
Оваа во Дебар Маало е пред завршување. извор: фејсбук страницата на ЛИНЕАhttps://www.facebook.com/lineaskopje/

Настел во Тафталиџе

Инаку, веќе се гради и овој аголниот дел, некаде се на ниво на приземје стигнатиhttp://nastel.mk/

Edited by Џоле - 15-Jul-2017 at 09:27
За сè има вторпат
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1299
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 14-Jul-2017 at 00:51
Малку оф-топик прашање, но дали некој знае каде точно се наоѓаат т.н. Полициски згради во населба Кисела Вода? Постари згради на 2ката од период 1955-1965 годнина. Фала

Edited by HugoGoulding - 14-Jul-2017 at 00:52
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 13-Jul-2017 at 08:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 13-Jul-2017 at 08:18
Ова е близу Корчагин,станува збор за шесткатница а изведувач е тетовска Бетонида.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 96>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.248 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.