build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 103>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1340
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
    Posted: 12-Dec-2017 at 21:43
Originally posted by stef4o

Ima li nekoj info,sto se gradi na ogradeniot prostor vo Madzir Maalo blizu Nova zeleznicka?? Na lokacijata veke e napraven ogromen krater a denovive veke donesena e i armatura. No seuste nemaat postaveno render.


Станбен објект за колективно домување...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Dec-2017 at 18:35
Ima li nekoj info,sto se gradi na ogradeniot prostor vo Madzir Maalo blizu Nova zeleznicka?? Na lokacijata veke e napraven ogromen krater a denovive veke donesena e i armatura. No seuste nemaat postaveno render.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Dec-2017 at 10:29
We are happy to announce that the foundations of our first residential building in Skopje, Macedonia were laid down this morning! More info coming soon..
Има видео со визуелизација на линкот

https://www.facebook.com/weareproxy/videos/691713007700495/

Edited by Џоле - 12-Dec-2017 at 10:37
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Dec-2017 at 09:18
Грдотии на секој агол. Татковците на општините и градските архитекти дебело си лапаат пари за давање дозвола на овие монструми.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Dec-2017 at 19:34
Влаеисто така Влае (на ул. Драгутин Аврамовски Гуте)Карпош 3

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 10-Dec-2017 at 19:20
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> НОВА СТРАНИЦА >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 08-Dec-2017 at 13:35
Превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 07-Dec-2017 at 19:33
Во Тетово-превземено од фејсбук

Back to Top
Sashko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote Sashko Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Dec-2017 at 09:42
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 03-Dec-2017 at 17:52

Vo Star Aerodrom.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3678
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 03-Dec-2017 at 17:20
Originally posted by Obedineta Makedonija

Еве две слики од објектот во градба на Елена Лука.
сликано на 29.11.2017 - денес се +1 плоча нагоре

Каде е локацијата?
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1340
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 03-Dec-2017 at 16:05
Originally posted by stef4o

Ова ли е локацијата за зградата на Дабар(превземено од фб)оваа слика е стара минимум 30-40 дена
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 03-Dec-2017 at 15:26
Ова ли е локацијата за зградата на Дабар(превземено од фб)

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1340
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 03-Dec-2017 at 11:36
Еве две слики од објектот во градба на Елена Лука.
сликано на 29.11.2017 - денес се +1 плоча нагоре

Edited by Obedineta Makedonija - 03-Dec-2017 at 11:37
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1340
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-Dec-2017 at 11:23
Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o


Zgradava e vo gradba ili seuste ne e pocnata?


Мислам дека е само најава за почеток на градење.


Зградата е во спора градба, изградени се 3те подземни нивоа(гаража) во моментот се на 0, ама мноогу споро исто како и да не се гради оди целата работа.... Објектот е одма спроти комплексот од трите згради на Елена Лука.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
WhyNot View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 109
  Quote WhyNot Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 03-Dec-2017 at 10:00
Originally posted by гитардемон

Без подземни гаражи на барем две нивоа овие монструозности во иднина никако да не се одобруваат!


Не е само тоа проблем. Ами квадратурата од 22-78 квадрата? На ваков објект? Тука таму ќе се соедини некој стан, ама ова не е строг центар во светска метропола. Квадратурата нека оди 30 посто повеќе. Нека има 30 посто помалку станови, 30 посто помалку коли, а секако повеќе деца и радости...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 02-Dec-2017 at 21:10
Originally posted by stef4o


Zgradava e vo gradba ili seuste ne e pocnata?


Мислам дека е само најава за почеток на градење.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7023
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 02-Dec-2017 at 16:36
Originally posted by гитардемон

Без подземни гаражи на барем две нивоа овие монструозности во иднина никако да не се одобруваат!
голем дел од нив имаат и пак се fail... гаражата не влегува во цената на станот и многу луѓе се одлучуваат да паркираат надвор
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 02-Dec-2017 at 13:13

Zgradava e vo gradba ili seuste ne e pocnata?
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4392
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 02-Dec-2017 at 13:07
Без подземни гаражи на барем две нивоа овие монструозности во иднина никако да не се одобруваат!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 103>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.