build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8990919293 110>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1801 Posted: 01-Apr-2017 at 12:44
Гевгелија

извор: Merace Real Estate Investment (фесјбук)

Edited by Џоле - 01-Apr-2017 at 12:46
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1802 Posted: 04-Apr-2017 at 20:28
Спроти гимназија Георги Димитров

Настел во Тавталиџенаселба Хром

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 964
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1803 Posted: 04-Apr-2017 at 21:19
Ogromno e ova zgradistevo na Nastel. Ne si ni zamisluvav deka vakvo nesto moze da nikne vo Skopje. Ke imaat so godini da prodavaat stanovi.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1316
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1804 Posted: 04-Apr-2017 at 21:33
Георги и Хром се ОК. А за Настел - некои проблеми имаат само едно решение.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #1805 Posted: 05-Apr-2017 at 09:26
Настелов треба да се слика од подалеку, да се види каквo ѕидиште е до булеварот.

Edited by Bojan10 - 05-Apr-2017 at 16:48
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 405
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #1806 Posted: 05-Apr-2017 at 18:56
Некој дебели пари земал за да даде дозвола да се гради ова чудовиште. Тоа е “убавината“ кога поседуваш јавна функција.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 326
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1807 Posted: 05-Apr-2017 at 20:43
Ги завземаат последните лесни за завземање зелени површини што може да се завземат во Карпош...после нив ќе одат со шема како ДУПот во Карпош 4.
Ако и тоа им мине,единствено населбите со куќи или куќи и згради како на Букурешка каде беа стопирани ќе се спасат од еколошка катастрофа.
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1808 Posted: 07-Apr-2017 at 19:08
Originally posted by Bojan10

Настелов треба да се слика од подалеку, да се види каквo ѕидиште е до булеварот.


Бојан

Овој монструм ти е дел од поголема слика. Ова е опасен монструм, не е обична зграда позади вакви објекти се крие менталитет и криминал.
Карпош каков што е сега нема простор за ширење. На некого тоа не му одговара. Па се почнува со МОНСТРУМОНИЗАЦИЈА по секоја цена.
Критичар за критика
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3769
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1809 Posted: 07-Apr-2017 at 19:22
Багдад(чаир)
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1556
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1810 Posted: 07-Apr-2017 at 19:28
Паралелни стандарди
Паралелни системи
Паралелни закони
...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3769
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1811 Posted: 07-Apr-2017 at 19:41
Тамам меџити нема веќе да се камжндидира, да се надеваме дека ќе влезе некој жерновски 2
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 326
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1812 Posted: 07-Apr-2017 at 21:22
На Чаир ни Трамп не може да му помогне,треба да се сруши до кота нула тотално,па од ново цела општина.
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1813 Posted: 07-Apr-2017 at 22:40
Читам паралелно било. А што е со Скендерај? Двојно државничко уредување таман за разделба од брак и еден ѕид за поделба
Критичар за критика
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 964
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1814 Posted: 08-Apr-2017 at 11:44
Тафталиџе-Близу до гимназија НоваBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1815 Posted: 09-Apr-2017 at 21:16
Нешто од Бардовци - тука се гради наголемо (приватни куќи, но и згради, па и цели комплекси)За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1816 Posted: 09-Apr-2017 at 21:22
И од Капиштец, сликано пред некој денЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1316
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1817 Posted: 10-Apr-2017 at 00:02
Фино е ова во Бардовци
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1556
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1818 Posted: 10-Apr-2017 at 17:58
Оние украсите на балконите се fail невиден...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1819 Posted: 17-Apr-2017 at 09:45
КарпошЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11449
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1820 Posted: 18-Apr-2017 at 18:49
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8990919293 110>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.