build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 909192
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1031
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1821 Posted: 04-Apr-2017 at 21:33
Георги и Хром се ОК. А за Настел - некои проблеми имаат само едно решение.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 489
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #1822 Posted: 05-Apr-2017 at 09:26
Настелов треба да се слика од подалеку, да се види каквo ѕидиште е до булеварот.

Edited by Bojan10 - 05-Apr-2017 at 16:48
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #1823 Posted: 05-Apr-2017 at 18:56
Некој дебели пари земал за да даде дозвола да се гради ова чудовиште. Тоа е “убавината“ кога поседуваш јавна функција.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1824 Posted: 05-Apr-2017 at 20:43
Ги завземаат последните лесни за завземање зелени површини што може да се завземат во Карпош...после нив ќе одат со шема како ДУПот во Карпош 4.
Ако и тоа им мине,единствено населбите со куќи или куќи и згради како на Букурешка каде беа стопирани ќе се спасат од еколошка катастрофа.
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1825 Posted: 07-Apr-2017 at 19:08
Originally posted by Bojan10

Настелов треба да се слика од подалеку, да се види каквo ѕидиште е до булеварот.


Бојан

Овој монструм ти е дел од поголема слика. Ова е опасен монструм, не е обична зграда позади вакви објекти се крие менталитет и криминал.
Карпош каков што е сега нема простор за ширење. На некого тоа не му одговара. Па се почнува со МОНСТРУМОНИЗАЦИЈА по секоја цена.
Критичар за критика
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3570
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1826 Posted: 07-Apr-2017 at 19:22
Багдад(чаир)
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1827 Posted: 07-Apr-2017 at 19:28
Паралелни стандарди
Паралелни системи
Паралелни закони
...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3570
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1828 Posted: 07-Apr-2017 at 19:41
Тамам меџити нема веќе да се камжндидира, да се надеваме дека ќе влезе некој жерновски 2
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1829 Posted: 07-Apr-2017 at 21:22
На Чаир ни Трамп не може да му помогне,треба да се сруши до кота нула тотално,па од ново цела општина.
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1830 Posted: 07-Apr-2017 at 22:40
Читам паралелно било. А што е со Скендерај? Двојно државничко уредување таман за разделба од брак и еден ѕид за поделба
Критичар за критика
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1831 Posted: 08-Apr-2017 at 11:44
Тафталиџе-Близу до гимназија НоваBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10401
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1832 Posted: 09-Apr-2017 at 21:16
Нешто од Бардовци - тука се гради наголемо (приватни куќи, но и згради, па и цели комплекси)За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10401
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1833 Posted: 09-Apr-2017 at 21:22
И од Капиштец, сликано пред некој денЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1031
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1834 Posted: 10-Apr-2017 at 00:02
Фино е ова во Бардовци
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1835 Posted: 10-Apr-2017 at 17:58
Оние украсите на балконите се fail невиден...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10401
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1836 Posted: 17-Apr-2017 at 09:45
КарпошЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10401
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1837 Posted: 18-Apr-2017 at 18:49
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10401
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1838 Posted: 20-Apr-2017 at 17:39
ЧаирЗа сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1799
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1839 Posted: 21-Apr-2017 at 12:03
Originally posted by kiriOK

На Чаир ни Трамп не може да му помогне,треба да се сруши до кота нула тотално,па од ново цела општина.


pred da go napagjate cair, poglednete si gi "nasite" debar maalo i kisela voda
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 909192

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.