build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9091929394 128>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1821 Posted: 20-Apr-2017 at 17:39
ЧаирЗа сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1882
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1822 Posted: 21-Apr-2017 at 12:03
Originally posted by kiriOK

На Чаир ни Трамп не може да му помогне,треба да се сруши до кота нула тотално,па од ново цела општина.


pred da go napagjate cair, poglednete si gi "nasite" debar maalo i kisela voda
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1823 Posted: 02-May-2017 at 18:42
Покрај Скај Сити

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1824 Posted: 05-May-2017 at 12:48
Превземено од фејсбукBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1412
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1825 Posted: 05-May-2017 at 12:59
И Капиштец го уништуваат безестетичарскиве деурбанисти.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1826 Posted: 06-May-2017 at 19:32
Карпош

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1827 Posted: 07-May-2017 at 20:12
Настел во Тавталиџе од Кале

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1412
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1828 Posted: 07-May-2017 at 20:41
Оваа зграда да се прогласи за штетна по животната средина веднаш по локалните избори.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1829 Posted: 08-May-2017 at 12:58
Еве од Голден Арт во Карпош

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1830 Posted: 08-May-2017 at 19:03
Кај Католичка цркваизвор https://www.youtube.com/watch?v=9OlNHju07u0&feature=youtu.be
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1831 Posted: 18-May-2017 at 17:31


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1832 Posted: 31-May-2017 at 18:07
Originally posted by Staro Skopje

Оваа куќа во Кисела Вода е срушена, моментално никнува нов голубарник.


Еве една денешна фотка. Уште тука фалеше зграда.


upload image
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1833 Posted: 31-May-2017 at 18:14
Кисела Вода


upload picture
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1834 Posted: 04-Jun-2017 at 11:07
Нешто од Струмица...

1.
2.
3.


За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2403
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1835 Posted: 05-Jun-2017 at 21:42
ко копија на Најново Лисиче да гледам.
Back to Top
shrink View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23-Oct-2014
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote shrink Quote  Post ReplyReply #1836 Posted: 08-Jun-2017 at 03:01
Добро има ли некои правила колку зеленило треба да има на одреден простор кај што има згради, колку паркинг, колкав процент од страните за зградата да имаат малку повеќе простор од обично. Нема лгика вака една зграда, потполно од четирите страни да има четири згради на растојание од 5 - 6 метри. Ова што се случува во Скопје е тотално лудило. Па луѓево не е само да ги набуташ во згради. Без барем мала зелена површина околку зградата не би ни дозволил да се гради. Особено не на вакви места каде што се почнува се од почеток. Тотално лудило.
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #1837 Posted: 09-Jun-2017 at 05:11
Околу Струмица... новите згради се толку неинвентивни и грди, би кажал архитектите ни се слаби, но мислам дека главниот проблем се инвеститорите, луѓе стекнале богатство на сомнителен начин, без некое образование, блиски на локалната самоуправа итн, итн. Се работи за цела нова населба на местото на бившата касарна, се дигнаа станбените објекти а се уште нема ниту амбуланта, ниту градинка, ниту еден општествен објект во полза на населението. Улиците меѓу зградите се многу тесни, кога ќе се насели квартот проблемот со паркирањето ќе биде страшен. Се на се голема утка!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1838 Posted: 11-Jun-2017 at 18:52
Во Ѓорче, покрај Вардар, се гради лепенка на оваа зграда. Веднаш до неа никнува и друга што ќе го попречува погледот на станарите кон Вардар и блиските ридови.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1839 Posted: 12-Jun-2017 at 12:33
Originally posted by stef4o

Originally posted by Џоле

Во близина на Тутунски комбинат (до полициска станица во нас. Пролет). И десната е нова.Еве до каде стигнале


Веќе ставиле и фасада. Инаку и од позади почнале да оградуваат најверојатно уште неколку вакви згради ќе никнат во овој предел.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1840 Posted: 13-Jun-2017 at 13:56
Ул.Прашка-Тавталиџе. Превземено од фбBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9091929394 128>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.422 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.