build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9495969798 103>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1171
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1901 Posted: 15-Jul-2017 at 14:18
Чудовиштево на Настел треба да се истражи, а потоа да се сруши. Грозотија. Не знам зошто жителите на Тафталиџе не протестирале и физички не ја спречиле изгр(а)дбата. Мора да се сруши во најкус можен рок. Оштета на станарите ќе им плати Настел. Исто така, треба да платат оштета и на комшиите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1902 Posted: 17-Jul-2017 at 12:48
Превземено од фејсбук

Edited by stef4o - 17-Jul-2017 at 13:42
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1903 Posted: 17-Jul-2017 at 12:49
Колкав кратер ископале.Превземено од фејсбук[/QUOTE]

Edited by stef4o - 17-Jul-2017 at 13:43
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1904 Posted: 20-Jul-2017 at 12:51
Неколку денешни фотки од Стар Аеродром.Има уште многу новоотворени градилишта каде моментално се врши ископ.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1905 Posted: 21-Jul-2017 at 12:29
Во Маџир Маало.Сеуште немаат поставено табла за изгледот на објектот.Има простор за поголема зграда од оние кои досега се изградени.

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1444
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1906 Posted: 21-Jul-2017 at 17:40
Оваа е најбитна до сега. Или ќе дозафркнат работа или ќе направат пресврт во задњи момент. На главен булевар веднаш до железничката, подобро да е нешто квалитетно и пријатно за око.

Edited by alexsend - 22-Jul-2017 at 15:36
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1907 Posted: 21-Jul-2017 at 17:57
Се надевам на нешто асално и помодерно од оние претходните чуда.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1908 Posted: 21-Jul-2017 at 19:09
Зградата на Голден Арт во Карпош. Искрено, пријатно сум изненаден од изгледот, изгледа подобро од зградите во Аеродром.повеќе фотографии на линкот

http://goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-karposh/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1909 Posted: 21-Jul-2017 at 19:26
Fasadata deluva dosta pointeresno,trebase nekolku vakvi i niz star aerodrom da izgradat. Samo neznam zosto nekoja od ovie firmi kako sto se golden art, adora itn. ne se resat za izgradba niz Novo maalo,krnjevo i madzir maalo.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1444
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1910 Posted: 22-Jul-2017 at 15:37
Браво за фасадата! Една од подобрите дефинитивно!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1911 Posted: 22-Jul-2017 at 17:32
Во нас. Кисела Вода, кај Шампионче. Не успеав да ја сликам таблата, ама зградата изгледаше супер на неа.

Edited by Џоле - 22-Jul-2017 at 17:32
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #1912 Posted: 22-Jul-2017 at 19:04
Во Скопје има барем колку-толку квалитет и понуда за секаков тип на муштерии, но во другите градови тоа што се гради е доста неквалитетно и кичесто. Секако дека и вкусот на купувачот има голем удел во тоа што се гради, но пред се стандардите врз коишто се гради во РМ се многу ниски според мене.
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 328
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #1913 Posted: 22-Jul-2017 at 20:27
Објектот на Голден Арт во Карпош е доста симпатичен, меѓутоа за жал целиот тој простор каде што се наоѓа се уништи со непланско градење и не доаѓа баш до израз.

Edited by Мартин - 22-Jul-2017 at 20:28
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1914 Posted: 24-Jul-2017 at 16:02
До Голден Арт во Карпош......во нивна близина......до Ми-Да во Карпош.

И еден, според мене, успешен пример од Чаир за надградба на стара зграда:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1915 Posted: 31-Jul-2017 at 07:21
Нешто од Охрид.И зградава

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1916 Posted: 10-Aug-2017 at 17:01
Шутка 2014Гази Баба

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1917 Posted: 12-Aug-2017 at 15:52
Во тафталиџе на ул,Прашка-превземено од фејсбук

Edited by stef4o - 12-Aug-2017 at 15:53
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1918 Posted: 14-Aug-2017 at 12:21
БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4392
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #1919 Posted: 14-Aug-2017 at 13:04
Не беше тука едно Тедико?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1920 Posted: 14-Aug-2017 at 14:06
Originally posted by stef4o

БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна


Originally posted by гитардемон

Не беше тука едно Тедико?


Беше Тедико, па Гранап. Ми се чини дека зградава е премасивна за тука.

Edited by Џоле - 14-Aug-2017 at 14:07
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9495969798 103>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.