build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9394959697 160>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1881 Posted: 27-Aug-2017 at 08:31
Карпош1 на Рузвелтова

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1882 Posted: 27-Aug-2017 at 08:44
Не е лоша зградава, се надевам нема станарите да си ја упропастат.

Тафталиџе, кај Ѓ.Димитров средното.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1883 Posted: 27-Aug-2017 at 19:37


Супер изгледа, заедно со оние неколку во Карпош кај факултетите, навистина внесуваат поинаква естетика споредено со досадните згради на Адора и сличните на нив низ Аеродром и другите скопски населби.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1884 Posted: 28-Aug-2017 at 19:48
ВлаеЗлокуќаниEdited by Џоле - 28-Aug-2017 at 19:49
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1885 Posted: 31-Aug-2017 at 10:09
Населба Јака, ИлинденЧентоEdited by Џоле - 31-Aug-2017 at 10:10
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3488
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1886 Posted: 01-Sep-2017 at 14:19
Na raskrsnicata kade ruzveltova se spojuva so partizanska imase edna napustena kuka ama pred nekoe vreme mislam ja srusija. Ima li nekoj info/fotka dali pocna tamu nesto da se gradi?
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #1887 Posted: 01-Sep-2017 at 14:57
Originally posted by stef4o

Na raskrsnicata kade ruzveltova se spojuva so partizanska imase edna napustena kuka ama pred nekoe vreme mislam ja srusija. Ima li nekoj info/fotka dali pocna tamu nesto da se gradi?Во градба е објект со деловни простории доле и станбени нагоре. Не ја знам катноста. Го зафаќа ќошот од Ангелковски, па се до другата зграда.

Edited by zlatko_k - 04-Sep-2017 at 07:33
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1888 Posted: 02-Sep-2017 at 20:36
Симпатична зградичка во Чаир

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1889 Posted: 08-Sep-2017 at 12:02
Кај Универзална сала

ТавталиџеВлае

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3488
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1890 Posted: 14-Sep-2017 at 07:15
Нов станбено-деловен комплекс во Општина Илинден

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3488
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1891 Posted: 21-Sep-2017 at 18:30
И двете се во непосредна близина на флетајронот во Кисела Вода

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1892 Posted: 23-Sep-2017 at 18:26
Дебар Маало

на линкот можете да ја видите локацијата (меѓу двете згради)

https://www.google.mk/maps/@42.0047871,21.4165503,3a,75y,183.47h,98.32t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjvSTFMDm5I0w4epYRHgD3A!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1893 Posted: 24-Sep-2017 at 19:06
Во рекламата се вели дека зградава ќе се гради на кејот покрај Вардар, некаде во Влаеизвор: https://www.facebook.com/lutariko/

А спроти седиштето на ПроКредит Банка и комплексот Скопје Сити Гарден, фирмата Дабар веќе гради зграда (не успеав да сликам, има и табла со изгледот на зградата). Локацијата можете да ја видите на линкот.

https://www.google.mk/maps/@42.007719,21.3937399,3a,75y,351.04h,86.97t/data=!3m7!1e1!3m5!1shJifcqUvUTMfWrA6Sxl-SA!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DhJifcqUvUTMfWrA6Sxl-SA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D357.54736%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en

Edited by Џоле - 24-Sep-2017 at 19:07
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1894 Posted: 24-Sep-2017 at 23:27
Рузвелтова+ПОод кола. не можев пошироко да фатам.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1895 Posted: 26-Sep-2017 at 11:41
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1896 Posted: 28-Sep-2017 at 13:22
Од Твитер. Фотката имаше и текст во горниот дел што го исеков зашто нема врска со мојата намера, а тоа е да покажам кои две згради се изградија во меѓувреме, како и тоа дека трета зграда е на пат да биде изградена.линк до оригиналот

https://twitter.com/boriseto/status/913359865640292352/photo/1
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3488
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1897 Posted: 07-Oct-2017 at 20:01
Ima li nekoj info dali Elena Luka Home pocna so izgradba na Twins vo karpos?
Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #1898 Posted: 08-Oct-2017 at 03:58
Едно од ретко убавите градби во Скопје. Овие ми се баш некако по план и убави за живеење
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1899 Posted: 11-Oct-2017 at 22:32
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1561
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1900 Posted: 12-Oct-2017 at 15:08
Кога ќе се реши чудовиштево?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9394959697 160>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.342 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.