build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9596979899 131>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1921 Posted: 08-Sep-2017 at 12:02
Кај Универзална сала

ТавталиџеВлае

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1666
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1922 Posted: 14-Sep-2017 at 07:15
Нов станбено-деловен комплекс во Општина Илинден

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1666
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1923 Posted: 21-Sep-2017 at 18:30
И двете се во непосредна близина на флетајронот во Кисела Вода

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1924 Posted: 23-Sep-2017 at 18:26
Дебар Маало

на линкот можете да ја видите локацијата (меѓу двете згради)

https://www.google.mk/maps/@42.0047871,21.4165503,3a,75y,183.47h,98.32t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjvSTFMDm5I0w4epYRHgD3A!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1925 Posted: 24-Sep-2017 at 19:06
Во рекламата се вели дека зградава ќе се гради на кејот покрај Вардар, некаде во Влаеизвор: https://www.facebook.com/lutariko/

А спроти седиштето на ПроКредит Банка и комплексот Скопје Сити Гарден, фирмата Дабар веќе гради зграда (не успеав да сликам, има и табла со изгледот на зградата). Локацијата можете да ја видите на линкот.

https://www.google.mk/maps/@42.007719,21.3937399,3a,75y,351.04h,86.97t/data=!3m7!1e1!3m5!1shJifcqUvUTMfWrA6Sxl-SA!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DhJifcqUvUTMfWrA6Sxl-SA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D357.54736%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en

Edited by Џоле - 24-Sep-2017 at 19:07
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2414
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1926 Posted: 24-Sep-2017 at 23:27
Рузвелтова+ПОод кола. не можев пошироко да фатам.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1927 Posted: 26-Sep-2017 at 11:41
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1928 Posted: 28-Sep-2017 at 13:22
Од Твитер. Фотката имаше и текст во горниот дел што го исеков зашто нема врска со мојата намера, а тоа е да покажам кои две згради се изградија во меѓувреме, како и тоа дека трета зграда е на пат да биде изградена.линк до оригиналот

https://twitter.com/boriseto/status/913359865640292352/photo/1
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1666
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1929 Posted: 07-Oct-2017 at 20:01
Ima li nekoj info dali Elena Luka Home pocna so izgradba na Twins vo karpos?
Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #1930 Posted: 08-Oct-2017 at 03:58
Едно од ретко убавите градби во Скопје. Овие ми се баш некако по план и убави за живеење
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1931 Posted: 11-Oct-2017 at 22:32
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1932 Posted: 12-Oct-2017 at 15:08
Кога ќе се реши чудовиштево?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1933 Posted: 12-Oct-2017 at 17:14
За вакви грозотии единствено решение е динамит, без многу „тупење“
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #1934 Posted: 12-Oct-2017 at 19:00
Никогаш. Ниту имаме волја, ниту имаме капацитет.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1709
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1935 Posted: 12-Oct-2017 at 19:26
Originally posted by Staro Skopje

Кога ќе се реши чудовиштево?


Чудовиштето како зградава?
Чудовиштето како инвеститорот?
или
Чудовиштето како лице со име и презиме кој ставил потпис за ова?

Првото е најмал проблем. Жалосно е што нема организации и медиуми кои ќе направат притисок и чувство на срам за одговорните. Зошто нели, се е легално тука Право на бизнисмените е да прават пари, но ДОЛЖНОСТ на луѓе кои се на одредени функции е да се грижат за сите нас. Тие треба да се извадат со име презиме и фотографија по медиуми и на никој да не му текне повеќе на работење спротивно интересите на жителите.

Edited by alexsend - 12-Oct-2017 at 19:28
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1936 Posted: 13-Oct-2017 at 19:37
Сите лица кои помогнале ова нешто да биде на ова место во ова време. Чудовиштето треба да се среди со начинот споменат погоре, потоа треба ревизија (урбанистичка и финансиска) и откази.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1666
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1937 Posted: 16-Oct-2017 at 13:23
Веднаш до СУГС Раде Јовчевски Корчагин.Мислам дека за година-две сите куќи во маалово ќе ги срушат и ќе никнат згради од ваков тип бидејќи нема многу простор за нешто поголемо.
Фоткава е превземена од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1666
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1938 Posted: 17-Oct-2017 at 11:41
Превземено од фејсбук.Најава за изградба на станбено-деловен објект близу Рамстор на Јужен булевар.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1939 Posted: 17-Oct-2017 at 12:06


Никако да мрднеме од проклетите 1990-ти во изгледот на зградите.

Originally posted by stef4o

Ima li nekoj info dali Elena Luka Home pocna so izgradba na Twins vo karpos?


Денес можеби ќе поминам оттаму, па ќе проверам. Во меѓувреме:

За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 493
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #1940 Posted: 17-Oct-2017 at 13:35
Originally posted by Џоле


Никако да мрднеме од проклетите 1990-ти во изгледот на зградите.

Што очекуваш од фирма што користи gmail и yahoo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9596979899 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.