build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2021 Posted: 16-Dec-2017 at 20:12
Da lokacijata e do zeleznickata. Parcelata bese ogradena vo vid na triagolnik nesto slicno na flatiron no neznam za kakov objekt ke stanuva zbor. Sigurno e nesto stanbeno no neznam kolkava e predvidenata visina. Ke pominam denovive da vidam slucajno da ne postavile renderi.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3696
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2022 Posted: 16-Dec-2017 at 20:21
Нешто високо би било тамам💪🏼
Фала ти
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2023 Posted: 16-Dec-2017 at 20:34
Pa bi bilo dobro da e visoko za kolku tolku da gi zatskrie onie grdosiite sto gi iznacukaa pozadi. Samo da ne izleze neso visoko a grdo.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3696
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2024 Posted: 16-Dec-2017 at 20:39
Гледам малку низ косово и албанија, многу се чудам што во скопје никако да се изградат модерни згради со големи површини на стакло со интересни форми. Кај нас се гради премногу ,,стандарт балкански,,. Штета
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2025 Posted: 16-Dec-2017 at 20:42
Толку им „сече“ на приватните инвеститори. Да можеа, ќе градеа станбени блокови од времето на СССР. Креативност - нула. А квалитетот, со ретки исклучоци, е крајно сомнителен.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2026 Posted: 19-Dec-2017 at 22:06
Дебар Маало. Би било фино некако естетски да се надоврзат на соседната зграда.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2027 Posted: 22-Dec-2017 at 16:18
Близу флетајронот во Кисела Вода

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2028 Posted: 24-Dec-2017 at 19:59
Ѓорче Петров

За сè има вторпат
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 10
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #2029 Posted: 25-Dec-2017 at 19:21
за кога се планира да биде готова зградата која се гради во Маџир Маало карши железничка?
www.MacedonianFootball.com
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3248
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #2030 Posted: 26-Dec-2017 at 10:32
Потер, во Маџир Маало се градат барем пет-шест згради во моментов. Треба да објасниш за која станува збор. Вообичаено, на самото градилиште има табла со информации за инвеститор, градежна дозвола, фотографија од идниот објект и рок до кога би бил завршен објектот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2031 Posted: 29-Dec-2017 at 18:09
Фоткава е превземена од фејсбук,локацијата не ми е позната.


Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 330
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2032 Posted: 29-Dec-2017 at 18:11
Одма спроти трговскиот центар Олимпико, преку улицата од страната на Козле.
Back to Top
enigma View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 24-Feb-2015
Online Status: Offline
Posts: 15
  Quote enigma Quote  Post ReplyReply #2033 Posted: 31-Dec-2017 at 15:54
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2034 Posted: 02-Jan-2018 at 17:53
Еве една фотка превземена од фб од денешното бетонирање на темелната плоча на објектот во Маџир Маало кое траеше скоро 10 часа.Незнам само колку е предвидено да се оди во висина?
За жал нема поставено рендери туку само информативна табла.Со тек на време ќе видиме што ќе биде и со колкава катност.Edited by stef4o - 02-Jan-2018 at 17:54
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2035 Posted: 03-Jan-2018 at 08:03
Овој е истиот инвеститор на Skopje City Garden. Според чудовиштето таму и дупката овде, можно е нешто слично.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1850
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2036 Posted: 04-Jan-2018 at 13:53
daj boze da e ubava kako city garden, iako mozebi urbanisticki ne e najsrekjno reshena, dizajnot e interesen). inaku ovaa ke bide 8 kata kolku sto znam, a bash bi i stoelo edna povisoka tuka do zeleznickata

Edited by xnx - 04-Jan-2018 at 14:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2037 Posted: 04-Jan-2018 at 15:23
Steta nemame renderi,no se nadevam deka ke bide nesto interesno,mozebi stranite na zsf kom ili pak na GMS proekt ke istaknat nekoja informacija poveke okolu ovaa zgrada,sepak e na udarna lokacija.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1850
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2038 Posted: 04-Jan-2018 at 15:50
ja imam videno vo edna prilika, formata e slicna na taa od adora vo kisela voda no fasadata e pomoderna i mnogu interesna
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3696
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2039 Posted: 04-Jan-2018 at 21:10
Штета нема рендер??? Парцелата требаше целосно да се изгради не саѓо еден дел.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2040 Posted: 06-Jan-2018 at 11:09
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City Mall

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.