build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101102103
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2041 Posted: 07-Jan-2018 at 20:10
Ова е кај ресторанот Имес?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2042 Posted: 07-Jan-2018 at 20:12
Ако ти помага за ориентација, на фотографијава се гледа вештачката карпа за качување, веднаш под билбордот со изгледот на зградата.
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2043 Posted: 07-Jan-2018 at 20:24
Ха, не ја ни приметив.. мислев дека е нешто дел од градилиштето. Се ориентирав по Шара во позадина и автобуската постојка.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2044 Posted: 09-Jan-2018 at 17:34
Превземено од фб страната на Колбико Инженеринг-објектот се наоѓа во Кисела Вода

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2045 Posted: 10-Jan-2018 at 17:24
Ова е предвидено да се гради на ул.Прашка во Карпош,само незнам дали е почнато,рендеров е превземен од фб.Патем некој нека постави кранче кај нишката Gradia Home

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2046 Posted: 11-Jan-2018 at 10:23
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City MallЕве што предвиделе за тукаEdited by stef4o - 11-Jan-2018 at 10:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2047 Posted: 12-Jan-2018 at 18:20
Превземено од фејсбукIma li nekoj info do kade e stignata izgradbava na objektot?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2048 Posted: 12-Jan-2018 at 22:26
Некоја нова зграда до Универзална сала, на компанијата КУБУС.

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2049 Posted: 13-Jan-2018 at 19:53
па па па машала. Ова ни во Африка го нема.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 299
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2050 Posted: 13-Jan-2018 at 20:49
Што мозок треба да имаш за да купиш стан во ваков реон...
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 469
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #2051 Posted: 14-Jan-2018 at 01:27
Не е многу нова зградата, 4-5 години има сигурно, ако не и повеќе.

Меѓудругите, и самиот газда на Кубус живее во неа.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2052 Posted: 16-Jan-2018 at 23:35
Бит Пазар, кај поликлиниката:

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101102103

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.