build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 99100101102103 105>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2001 Posted: 19-Dec-2017 at 22:06
Дебар Маало. Би било фино некако естетски да се надоврзат на соседната зграда.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2002 Posted: 22-Dec-2017 at 16:18
Близу флетајронот во Кисела Вода

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2003 Posted: 24-Dec-2017 at 19:59
Ѓорче Петров

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2004 Posted: 29-Dec-2017 at 18:09
Фоткава е превземена од фејсбук,локацијата не ми е позната.


Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 343
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2005 Posted: 29-Dec-2017 at 18:11
Одма спроти трговскиот центар Олимпико, преку улицата од страната на Козле.
Back to Top
enigma View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 24-Feb-2015
Online Status: Offline
Posts: 15
  Quote enigma Quote  Post ReplyReply #2006 Posted: 31-Dec-2017 at 15:54
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2007 Posted: 06-Jan-2018 at 11:09
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City Mall

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2384
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2008 Posted: 07-Jan-2018 at 20:10
Ова е кај ресторанот Имес?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2009 Posted: 07-Jan-2018 at 20:12
Ако ти помага за ориентација, на фотографијава се гледа вештачката карпа за качување, веднаш под билбордот со изгледот на зградата.
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2384
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2010 Posted: 07-Jan-2018 at 20:24
Ха, не ја ни приметив.. мислев дека е нешто дел од градилиштето. Се ориентирав по Шара во позадина и автобуската постојка.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2011 Posted: 09-Jan-2018 at 17:34
Превземено од фб страната на Колбико Инженеринг-објектот се наоѓа во Кисела Вода

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2012 Posted: 10-Jan-2018 at 17:24
Ова е предвидено да се гради на ул.Прашка во Карпош,само незнам дали е почнато,рендеров е превземен од фб.Патем некој нека постави кранче кај нишката Gradia Home

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2013 Posted: 11-Jan-2018 at 10:23
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City MallЕве што предвиделе за тукаEdited by stef4o - 11-Jan-2018 at 10:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2014 Posted: 12-Jan-2018 at 18:20
Превземено од фејсбукIma li nekoj info do kade e stignata izgradbava na objektot?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2015 Posted: 12-Jan-2018 at 22:26
Некоја нова зграда до Универзална сала, на компанијата КУБУС.

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2384
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2016 Posted: 13-Jan-2018 at 19:53
па па па машала. Ова ни во Африка го нема.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Online
Posts: 304
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2017 Posted: 13-Jan-2018 at 20:49
Што мозок треба да имаш за да купиш стан во ваков реон...
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 484
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #2018 Posted: 14-Jan-2018 at 01:27
Не е многу нова зградата, 4-5 години има сигурно, ако не и повеќе.

Меѓудругите, и самиот газда на Кубус живее во неа.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2019 Posted: 16-Jan-2018 at 23:35
Бит Пазар, кај поликлиниката:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2020 Posted: 26-Jan-2018 at 14:24
Кисела Вода-спроти флетајронот

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 99100101102103 105>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.233 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.