build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101102103
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2041 Posted: 08-Feb-2018 at 18:56
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2042 Posted: 08-Feb-2018 at 19:02
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2380
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2043 Posted: 08-Feb-2018 at 19:26
Originally posted by Staro Skopje

Втората добро знаеме каде е. Уште ли ќе биде таму?


А кај би одела?   
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2044 Posted: 10-Feb-2018 at 11:36
Бока Ратон, нас. Аеродромhttp://www.bokaraton.mk/galerija/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 748
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2045 Posted: 14-Feb-2018 at 20:11
Превземено од фејсбук.Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 748
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2046 Posted: 15-Feb-2018 at 19:29
Станбено-деловен објект Арбериа Капиштец-превземено од фејсбукBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2047 Posted: 15-Feb-2018 at 19:51


Ова е до Мала станица, Центар е тоа, веднаш зад Рамстор, еве линк на гугл мапи:

https://www.google.mk/maps/@41.9908264,21.4249717,3a,75y,358.91h,93.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1sP1dCGVRoQah0JLztHNoTCg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 437
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #2048 Posted: 16-Feb-2018 at 11:52
Што е она чудо над Мала станица?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2049 Posted: 16-Feb-2018 at 18:18
Тоа е дел од Мала станица, само не знам што поточно.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 748
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2050 Posted: 18-Feb-2018 at 16:33
Originally posted by stef4o

Во Мичурин,Општина Аеродром.Деновиве се подготвува уривање на куќава и најверојатно ќе се отпочне изградба на некој станбен објект.Незнам колкава е предвидената висина.Еве две денешни фотки.Куќата која прва ќе се урива е онаа десно која ја има и на горната фотка а најверојатно истата судбина ја чека и онаа од левата страна.Tuka mozeme da ocekuvame nesto pogolema zgrada bidejki i dvete kuki se otkupeni i najverojatno za izvesno vreme ke bidat urnati. Onaa od levo malku ja usporuva rabotata bidejki e vselena i plus vo dvorot ima nekakov servis za velosipedi sto ne e slucaj so onaa desno koja dolgo vreme stoese prazna. Dokolku ima nekoj soznanie za predvidenata visina neka spodeli?
Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #2051 Posted: 19-Feb-2018 at 02:19
Originally posted by stef4o

Кисела Вода-спроти флетајронот

Најодвратно нешто во цело Скопје. Имаше ли мозок претходната градоначалничка. За ова треба да се одговора . Грдо до максимум
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2052 Posted: Yesterday at 13:08
Охрид, на компанијата Трим и Лум. На најдолната слика има локација каде ќе се гради. Фотографиите се преземени од фејсбук профилот на претпријатието.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11174
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2053 Posted: Yesterday at 17:53
Зградава дефинитивно ги надмина моите скромни очекувања, во живо изгледа уште поубаво. Можеби еден од навистина ретките примери кога изведбата излегува подобра од рендерот (го има некаде во задните страници на оваа тема). За тие што не знаат, се наоѓа во Дебар Маало, на следнава локација (ниската жолта зграда е урната, на нејзино место сега има две згради, меѓу кои и оваа):

https://www.google.mk/maps/@42.0031184,21.4175269,3a,75y,169.07h,92.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1so96tBgsagatSx1vVmKpipQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101102103

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.201 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.