build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2081 Posted: 11-Mar-2018 at 12:03


Еве што е предвидено на се изгради на овој простор.Локацијата е во Мичурин Општина Аеродром ул.Петар АцевЕве и една од веб-страната на изведувачот

Edited by stef4o - 11-Mar-2018 at 12:09
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 343
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2082 Posted: 11-Mar-2018 at 13:30
Аман веќе со ова поткровјава!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11241
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2083 Posted: 11-Mar-2018 at 21:06
Влае

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2084 Posted: 11-Mar-2018 at 22:55
И со оваа зграда, се почна трендот на нарушување на предвидената висина на сите објекти во областа. Навистина не ми е јасно како се даваат маркици.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2085 Posted: 12-Mar-2018 at 19:49
БИСИ-Карпош(фотката е од нивниот фб профил и е постара отприлика кон крајот на февруари денес сигурно се некој кат погоре)

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1522
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2086 Posted: 13-Mar-2018 at 18:09
Е така се прави пристап за подземна гаража!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11241
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2087 Posted: 13-Mar-2018 at 18:45
На раскрсницата меѓу бул. Партизански одреди и ул. Рузвелтова

извор: На Точак

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2088 Posted: 13-Mar-2018 at 19:05
Ова е почнато да се гради негде во Кисела Вода(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2089 Posted: 13-Mar-2018 at 19:16
Во Охрид-превземено од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2090 Posted: 15-Mar-2018 at 19:18
Ова е предвидено да се гради во Охрид на бул.Туристичка-рендерите се превземени од фб профилот на изведувачот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2091 Posted: 17-Mar-2018 at 18:19
Ова најверојатно треба да почне со градба во карпош(превземено од фб)

Еве ја и локацијатаEdited by stef4o - 17-Mar-2018 at 18:19
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1797
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2092 Posted: 17-Mar-2018 at 19:29
Не треба да почне ,туку почнато е и неколку плочи има.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2093 Posted: 17-Mar-2018 at 21:35
Уште една криминално дадена дозвола за градба, зградата е на пола метар од тротоарот, без пристап до улица, очекувам истиот тротоар да стане и паркинг, затоа што чисто се сомневам дека е обезбеден.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2094 Posted: 17-Mar-2018 at 21:44
A sto imase prethodno na lokacijata,trevnik ili rusea nesto? Patem ako nekomu mu e uspat neka naprai fotki.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11241
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2095 Posted: 17-Mar-2018 at 21:51


Тревник - ова лево на сликата.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2096 Posted: 17-Mar-2018 at 21:58
Fala za pojasnuvanjeto. Kako li ja zbutale tolkava zgrada na ovoj prostor,ili pak samo na renderite deluva masivna.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11241
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2097 Posted: 18-Mar-2018 at 18:59
На влезот во градов, населба Ѓорче ПетровЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2098 Posted: 20-Mar-2018 at 13:01
Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Edited by stef4o - 20-Mar-2018 at 13:30
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11241
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2099 Posted: Yesterday at 14:50
Нешто ново во Чаир, на ул. Џон Кенеди (сликано е од кола, додека врнеше снег, затоа сликата е малку размачкана):

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.