build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 102103104105106 131>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2061 Posted: 05-Mar-2018 at 12:03
sreka sto nema ni edno drvo. inaku, mislam na mestovo bi doslo ubavo nekoja 4-5 katnica kako tie od sproti, so cik cak forma za da izdleda slicno na tie toe karshi nea i da ima nekoja dinamika koga se proaga po ulicata
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2062 Posted: 05-Mar-2018 at 12:13

Мислам дека предвидена е 9 катница на оваа локација што е премасивно за овој простор.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2063 Posted: 05-Mar-2018 at 21:10
Уште еден натрапник? Овие луѓе се непријатели на градот Скопје и Република Македонија!
Кога навистина ќе добиеме правна држава, сето ѓубре насадено од криминалците низ Скопје ќе мора да се отстрани затоа што го спречува нормалното функционирање на градот.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #2064 Posted: 05-Mar-2018 at 23:48
на оваа локација ќе беше најдобро да се уреди еден парк, и онака им тргна со парковите во Аеродром... ама кога веќе мора да има објект, да биде нешто во висина на мајчин дом најмногу

ианку, парцелава нели ја дадоа на Камчев? што бидна?
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2065 Posted: 06-Mar-2018 at 19:38
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2066 Posted: 07-Mar-2018 at 18:25
Стан во нова зграда во Аеродром. Ги проверува ли некој чудовиштава што се градат низ Скопјево, или ревизија ќе има подоцна? Секој дел од градот го уништуваат.

https://twitter.com/Annadelimana/status/971302767653474305

Edited by Staro Skopje - 07-Mar-2018 at 18:25
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2067 Posted: 07-Mar-2018 at 18:33
Кога го спомна Аеродром... (во близина на Скај Сити кулите)За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2068 Posted: 08-Mar-2018 at 19:19
КарпошЗа сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12018
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2069 Posted: 09-Mar-2018 at 15:49

Некој со толку памет за да купи вакова стан за над 1000EUR/m2 утре ќе земе да преуредува и ќе му улета на стубов со хилта  Crazy

Originally posted by Staro Skopjehttps://twitter.com/Annadelimana/status/971302767653474305
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1709
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2070 Posted: 09-Mar-2018 at 16:58
ауууууууу цццццц
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2071 Posted: 09-Mar-2018 at 19:30
Пожар во Настел (фото: медиуми)

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2072 Posted: 09-Mar-2018 at 20:27
Чудовиштево, кое треба да се води како акт на непријателство кон град Скопје, даде уште една причина зошто не чини. Дали надлежните сега ќе реагираат за ова урбанистичко злодело? Доколку не, тогаш ќе реагираат подоцна. Ова чудовиште го спречува нормалното функционирање на жителите од овој дел од градот.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2073 Posted: 10-Mar-2018 at 18:42
Дебар МаалоЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2074 Posted: 11-Mar-2018 at 00:21
Хиподром 2, веднаш до тренинг центарот на Вардар
20180225_150344 by Ani.build, on Flickr

20180225_150346 by Ani.build, on Flickr

20180225_150349 by Ani.build, on Flickr

20180225_150400 by Ani.build, on Flickr

20180225_150403 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2075 Posted: 11-Mar-2018 at 10:10
И уште 1-2 се во процес на градба од клучката кај Хиподром ги имам забележано...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2076 Posted: 11-Mar-2018 at 12:03


Еве што е предвидено на се изгради на овој простор.Локацијата е во Мичурин Општина Аеродром ул.Петар АцевЕве и една од веб-страната на изведувачот

Edited by stef4o - 11-Mar-2018 at 12:09
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Online
Posts: 362
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2077 Posted: 11-Mar-2018 at 13:30
Аман веќе со ова поткровјава!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2078 Posted: 11-Mar-2018 at 21:06
Влае

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 713
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2079 Posted: 11-Mar-2018 at 22:55
И со оваа зграда, се почна трендот на нарушување на предвидената висина на сите објекти во областа. Навистина не ми е јасно како се даваат маркици.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2080 Posted: 13-Mar-2018 at 18:45
На раскрсницата меѓу бул. Партизански одреди и ул. Рузвелтова

извор: На Точак

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 102103104105106 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.359 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.