build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 102103104105106 135>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2061 Posted: 10-Mar-2018 at 18:42
Дебар МаалоЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1470
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2062 Posted: 11-Mar-2018 at 00:21
Хиподром 2, веднаш до тренинг центарот на Вардар
20180225_150344 by Ani.build, on Flickr

20180225_150346 by Ani.build, on Flickr

20180225_150349 by Ani.build, on Flickr

20180225_150400 by Ani.build, on Flickr

20180225_150403 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2063 Posted: 11-Mar-2018 at 10:10
И уште 1-2 се во процес на градба од клучката кај Хиподром ги имам забележано...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2064 Posted: 11-Mar-2018 at 21:06
Влае

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 725
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2065 Posted: 11-Mar-2018 at 22:55
И со оваа зграда, се почна трендот на нарушување на предвидената висина на сите објекти во областа. Навистина не ми е јасно како се даваат маркици.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2066 Posted: 13-Mar-2018 at 18:45
На раскрсницата меѓу бул. Партизански одреди и ул. Рузвелтова

извор: На Точак

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2067 Posted: 13-Mar-2018 at 19:05
Ова е почнато да се гради негде во Кисела Вода(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2068 Posted: 13-Mar-2018 at 19:16
Во Охрид-превземено од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2069 Posted: 15-Mar-2018 at 19:18
Ова е предвидено да се гради во Охрид на бул.Туристичка-рендерите се превземени од фб профилот на изведувачот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2070 Posted: 17-Mar-2018 at 18:19
Ова најверојатно треба да почне со градба во карпош(превземено од фб)

Еве ја и локацијатаEdited by stef4o - 17-Mar-2018 at 18:19
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2071 Posted: 17-Mar-2018 at 19:29
Не треба да почне ,туку почнато е и неколку плочи има.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 725
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2072 Posted: 17-Mar-2018 at 21:35
Уште една криминално дадена дозвола за градба, зградата е на пола метар од тротоарот, без пристап до улица, очекувам истиот тротоар да стане и паркинг, затоа што чисто се сомневам дека е обезбеден.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2073 Posted: 17-Mar-2018 at 21:44
A sto imase prethodno na lokacijata,trevnik ili rusea nesto? Patem ako nekomu mu e uspat neka naprai fotki.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2074 Posted: 17-Mar-2018 at 21:51


Тревник - ова лево на сликата.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2075 Posted: 17-Mar-2018 at 21:58
Fala za pojasnuvanjeto. Kako li ja zbutale tolkava zgrada na ovoj prostor,ili pak samo na renderite deluva masivna.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2076 Posted: 18-Mar-2018 at 18:59
На влезот во градов, населба Ѓорче ПетровЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2077 Posted: 20-Mar-2018 at 13:01
Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Edited by stef4o - 20-Mar-2018 at 13:30
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2078 Posted: 23-Mar-2018 at 14:50
Нешто ново во Чаир, на ул. Џон Кенеди (сликано е од кола, додека врнеше снег, затоа сликата е малку размачкана):

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2079 Posted: 24-Mar-2018 at 11:36
Во Пржино(рендерите се превземени од фб страната на изведувачот),а и веста подолу е поврзана со истото градилиште
http://vesti.mk/read/news/15390006/5352679/se-lizna-del-od-ulicata-pando-kljashev-vo-naselba-przhinoBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1925
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2080 Posted: 27-Mar-2018 at 07:47
Налетав на фоткава на фејсбук,колку што можев да разберам градилиштево е негде во Карпош ако има некој подетални информации нека пише.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 102103104105106 135>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.296 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.