build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105106107 134>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2081 Posted: 27-Mar-2018 at 08:12
Во Маџир Маало-превземено од фбBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2082 Posted: 27-Mar-2018 at 09:58
...

Originally posted by stef4o

Налетав на фоткава на фејсбук,колку што можев да разберам градилиштево е негде во Карпош ако има некој подетални информации нека пише.Originally posted by ЏолеТревник - ова лево на сликата.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2083 Posted: 29-Mar-2018 at 12:58
Во Кисела Вода,спроти флетајронотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2084 Posted: 29-Mar-2018 at 13:15
Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб

Back to Top
brzi82 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Mar-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote brzi82 Quote  Post ReplyReply #2085 Posted: 30-Mar-2018 at 19:33
Здраво,јас сум нов на форумов,гледав станови во Адора и во Голден Арт па ме интересира ако некој од вас има искуство со овие фирми или слушнал од други да каже нешто за нив во врска со квалитетот на градбите?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2086 Posted: 30-Mar-2018 at 22:16
Originally posted by Џоле

Нешто ново во Чаир, на ул. Џон Кенеди (сликано е од кола, додека врнеше снег, затоа сликата е малку размачкана):За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3818
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2087 Posted: 31-Mar-2018 at 00:24
Океи е за тој дел
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2088 Posted: 02-Apr-2018 at 18:49
Топанско Поле

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2089 Posted: 05-Apr-2018 at 07:27
Во Гостивар-превземено од фбBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1730
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2090 Posted: 05-Apr-2018 at 17:22
Зграда до гробишта...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3818
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2091 Posted: 05-Apr-2018 at 17:58
To ne e nisto, vidi ja malku zgrada sto raste pred lice. Nema nikogas vekje da si go custvuvas Sonceto haha.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2092 Posted: 05-Apr-2018 at 18:19
Во Црниче... зградава со години беше карабина, гледам уште не е завршена.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2093 Posted: 08-Apr-2018 at 22:05
ТафталиџеХромВлаеEdited by Џоле - 08-Apr-2018 at 22:11
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2094 Posted: 09-Apr-2018 at 11:43
Постара фотка превземена од фб

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1470
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2095 Posted: 10-Apr-2018 at 10:26
Окупатор!
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2096 Posted: 12-Apr-2018 at 17:56
Водно во компарација со фавела во Рио(превземено од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2097 Posted: 15-Apr-2018 at 19:48
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2098 Posted: 16-Apr-2018 at 13:19
Превземено од фб,локацијата не ми е позната

Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #2099 Posted: 17-Apr-2018 at 00:37
Originally posted by Џоле

На местото на куќаркава...

https://www.google.mk/maps/@41.9955443,21.4108905,3a,75y,9.5h,91.68t/data=!3m6!1e1У!3m4!1sslxHfG8k2AZJ7NUuju17uQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

...сега го има ова:]


Овде и пред зградава беше како узурпирано, Интересно е што секогаш или ќе имаше по 1-2 места слободни или пак ќе немаше за паркирање. Некако се гледаше дека беше исполнет максимумот.
Сега со зградава дополнително ќе се создаде метеж и сметам дека е крајно безобразно што се донела воопшто дозвола за градба на објект тука.Edited by Albertos - 17-Apr-2018 at 00:38
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2100 Posted: 17-Apr-2018 at 06:30

Овакви зградички ми се чини преку ноќ никнуваат. Гледам и низ Мичурин моментално се подготвуваат за рушење неколку куќи за изградба на нови станбени објекти кои само ќе го зголемат хаосот со паркирање и ќе создадат дополнителен метеж. Конкретно зградава на Гологанов е ептен напикана меѓу другите а очигледно и со поголема катност и не во иста линија со другите.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105106107 134>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.531 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.