build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 105106107108109 127>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2121 Posted: 20-Apr-2018 at 18:26
Зградата на Дабар на бул. Илинден:Ова се гради веднаш до неа:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2122 Posted: 20-Apr-2018 at 18:28
Капиштец, спроти ТЦ Зебра

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2123 Posted: 21-Apr-2018 at 19:07
Дебар Маало

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2124 Posted: 25-Apr-2018 at 13:23
Во Гостивар-превземено од фб


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2125 Posted: 26-Apr-2018 at 14:13
Кисела Вода спроти флетајронот

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2126 Posted: 26-Apr-2018 at 18:16
Веќе длабоко навлеговме во 21 век, а ние уште градиме вакви грозотии, залепени до булевар.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2127 Posted: 26-Apr-2018 at 18:30
Ovaa treba da si ja prefrlat vo Madzir Maalo,tamu ima mnogu bliznacki. Duri ovaa e lider so toa potkrovjeto i so tie ogradite na vratite od terasite ako toa voopsto se terasi. Plus parkingot e sigurno osmislen na trotoar.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2128 Posted: 29-Apr-2018 at 20:49
Ново Село, скопско

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2129 Posted: 02-May-2018 at 18:34
Жданец, од пред некој ден. Мислам дека проектот горе десно е стопиран веќе некое време.Овие се веќе над населбата Жданец

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2130 Posted: 04-May-2018 at 20:22
Водно

Пржино

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2131 Posted: 04-May-2018 at 20:26
И нешто чудно од Тавталиџе или Карпош (не можам да се сетам, малку постара е фотката)

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2132 Posted: 04-May-2018 at 22:53
Ср*њ*то карши Флетајронот некој архитект го дизајнирал? Ја поубави згради правам во Sketchup.

Колку ѓубре има низ Скопјево... Треба масовна граѓанска акција. Да престане уништувањето, и да се размисли што ќе биде со тоа што веќе е тука.

Се надевам дека чудовиштето во Стар Аеродром е капката што ја прелеа чашата.

Edited by Staro Skopje - 04-May-2018 at 22:53
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 405
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2133 Posted: 05-May-2018 at 08:06
Originally posted by Џоле

И нешто чудно од Тавталиџе или Карпош (не можам да се сетам, малку постара е фотката)Стара е сликата,инаку тоа горе е базен.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #2134 Posted: 05-May-2018 at 10:12
Originally posted by Staro Skopje

Ср*њ*то карши Флетајронот некој архитект го дизајнирал? Ја поубави згради правам во Sketchup.

Колку ѓубре има низ Скопјево... Треба масовна граѓанска акција. Да престане уништувањето, и да се размисли што ќе биде со тоа што веќе е тука.

Се надевам дека чудовиштето во Стар Аеродром е капката што ја прелеа чашата.

 
Јас со секој твој нареден детинест коментар се надевам дека конечно администраторите и модераторите ќе го паузираат твоето учество на форумов додека не пораснеш и созрееш, па сепак надежта ми останува залудна.
 
Е па истото ќе остане и со твојата надеж, единствено останува да чекаме да пораснеш и созрееш за да ти стане јасно каков игнорантен народ живее на овие простори и какви лажливи лицемери бира за пратеници/советници/градоначалници.


Edited by Dexter26 - 05-May-2018 at 10:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2135 Posted: 05-May-2018 at 17:30
Ул.Лондонска-Тафталиџе превземено од фејсбукBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2136 Posted: 05-May-2018 at 19:00
Првата фотографија е од зградата на Биси. Се надевам само дека по завршувањето на градежните работи ќе се обнови целата улица, нема да се сведе на крпење како на улица Ацо Шопов во Влае за потребите на комплексот Александрија, каде возењето сега е вистински кошмар.

Edited by Џоле - 05-May-2018 at 19:01
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2137 Posted: 07-May-2018 at 18:59
Нови висококатници во Карпош-превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2138 Posted: 08-May-2018 at 07:51
Во Чаир-превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2139 Posted: 09-May-2018 at 07:16
На Илинденска во Карпош 3,во позадина поглед кон комплексот Скопје Сити Гарден каде пред некое време се отвори нов Веро маркет а комплексот незнам дали е пуштен.Исто така може да се види до каде е изградбата на црквата Христос Спасителот.Фотката е превземена од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2140 Posted: 10-May-2018 at 18:29
Ова се гради веднаш до неа:

[/QUOTE]Напреднале за некој кат-превземено од фб,на Илинденска

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 105106107108109 127>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.