build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 106107108109110 160>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12546
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2141 Posted: 03-Jun-2018 at 22:52
ВлаеЃорче Петров

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2142 Posted: 06-Jun-2018 at 07:27
Во Капиштец-превземено од веб страната на изведувачотBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12546
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2143 Posted: 06-Jun-2018 at 07:38
Originally posted by stef4o

Во Капиштец-превземено од веб страната на изведувачот

Центар е ова, кај Мала станица. На последната слика може да се види сообраќајниот метеж кога се излегува од Клинички центар.

Edited by Џоле - 06-Jun-2018 at 07:39
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2144 Posted: 06-Jun-2018 at 08:16

Na web stranata na izveduvacot www.eurovia.mk kako lokacija bese pisano kapistec zatoa taka pisav,a inaku vo pravo si.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2145 Posted: 09-Jun-2018 at 10:40
Во Маџир Маало во првиот ред до кејот,мислам дека моментално се до приземје стигнати.Еве рендер превземен од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2146 Posted: 09-Jun-2018 at 10:44
Населба Јака-превземено од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2147 Posted: 09-Jun-2018 at 11:45
Порта Карпош-во Карпош 4-превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2148 Posted: 09-Jun-2018 at 18:21
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб
Бетонирање на темелната плоча,претпоставувам дека се работи за станбен објект,не е истакнат рендер.Фотката е превземена од фбBack to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 261
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2149 Posted: 09-Jun-2018 at 18:24
А дали е според план да се продолжи пешачката патека покрај Вардар во овој дел?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2150 Posted: 10-Jun-2018 at 11:44
TRIM & LUM со нов станбен објект во Капиштец

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1562
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2151 Posted: 10-Jun-2018 at 12:55
И Капиштец го уништија :nuts:
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2152 Posted: 13-Jun-2018 at 12:37
Зградата на ЗСФ КОМ на ул.Прашка непосредно до комплексот Гранд Престиж и Домино

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12546
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2153 Posted: 14-Jun-2018 at 14:09
Гостивар

За сè има вторпат
Back to Top
Esti10 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Esti10 Quote  Post ReplyReply #2154 Posted: 15-Jun-2018 at 12:01
За зградата до тинекс во аеродром (острово): Лошата страна на ова место е што има мнооогу цигани. И тие што ќе гледаат кон вардар, ќе гледаат во една од нивните импровизирани населби. Чисто да предупредуам, не е убаво нити да се гледа, нити да се слуша.

Edited by Esti10 - 15-Jun-2018 at 12:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2155 Posted: 15-Jun-2018 at 15:18

По се изгледа тука ќе никнат уште најмалку две згради,моментално се работи на локација 2(кај игротеката) само незнам колкава е предвидената висина

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Online
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2156 Posted: 15-Jun-2018 at 17:02
Згради покрај Вардар мора да се изградат, и да бидат архитектонски ремек дела. Prime real estate! Ама на крајот ќе никнат некои транзициски седумкатници со поткровје и клима уреди нафрлани било каде.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12546
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2157 Posted: 16-Jun-2018 at 09:53


Како таа зад зградата на Народна банка во Маџир Маало. Погадно нешто немам видено (тука се некаде со гадотијата во Кисела Вода, спроти Флетајронот).

______________

До Архив на Град Скопје...

За сè има вторпат
Back to Top
Esti10 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Esti10 Quote  Post ReplyReply #2158 Posted: 16-Jun-2018 at 16:53
Епа кога секој сака да си помине најефтино, такви ќе се зградите :-) Можете да замислите ако толку труд вложиле за изгледот, што останува за другото...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2159 Posted: 18-Jun-2018 at 12:41
Сопиште-Сончева Порта(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2160 Posted: 20-Jun-2018 at 15:35
Гевгелија-Расадник(од фејсбук)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 106107108109110 160>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.