build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 108109110111112 160>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2181 Posted: 04-Jul-2018 at 19:21
На ул.Рајко Жинзифов спроти Градежен факултет(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2182 Posted: 07-Jul-2018 at 17:25
На ул. Прашка во Карпош,мислам дека се работи за новата зграда на ЗСФ. Фотката е превземена од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2183 Posted: 08-Jul-2018 at 16:12
Зградата на Дабар и на ТИМС, на бул. Илинден, кај Сити Мол......и поглед од кејот кон целиот комплекс:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2184 Posted: 10-Jul-2018 at 07:25
Во Карпош(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2185 Posted: 11-Jul-2018 at 07:11
Во Капиштец-делува интересно(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2186 Posted: 12-Jul-2018 at 11:53
Во Кисела Вода во близина на ШампиончеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2187 Posted: 14-Jul-2018 at 16:00
Козле

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2188 Posted: 17-Jul-2018 at 14:46
Денес почна уривањето на две куќи во Мичурин-Општина Аеродром за изградба на нов станбен објект.Локацијата е на ул.Петар Ацев бр 7(зад ресторанот Рулет)

Еве рендер и по некоја денешна фотка,

Edited by stef4o - 17-Jul-2018 at 15:58
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2189 Posted: 17-Jul-2018 at 17:35
Ова е негде во Карпош,незнам точно каде...(фоткава е од фб)Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2190 Posted: 17-Jul-2018 at 18:16

Оваа локација е кај Веро во Тафталиџе, позади противпожарната станица. Уличката е веднаш десно кога ќе се влезе од семафорите на Гологанов.

Edited by zlatko_k - 17-Jul-2018 at 18:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2191 Posted: 19-Jul-2018 at 12:16
Во Црниче(превземено од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2192 Posted: 19-Jul-2018 at 21:59
Оваа зграда во центарот на Скопје (на плоштад Јадран) доби надградба од еден кат. Се плашев дека ќе испадне лошо, но фино се вклопи. Сепак, најдесно на зградата еден ден остана невклопен - е сега, не знам дали допрва ќе се досредува или ќе остане да стрчи вака со друга боја. Исто така, и фасадата беше освежена (претходно беше исто жолта боја).Edited by Џоле - 19-Jul-2018 at 22:00
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2193 Posted: 20-Jul-2018 at 12:14
Од фб

Во КапиштецНа Илинденска во Карпош

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 631
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2194 Posted: 20-Jul-2018 at 12:58
Не знам дали е оваа фасада досега постирана тука, но ја сликнав пред некој месец во близина на раскрсницата од Рузвелтова и Партизанска.

IMG_20180401_163418 by ironm, on Flickr
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2195 Posted: 22-Jul-2018 at 11:07
Во Велес,Станбен комплекс Атлантис(фотките се од фб)Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1905
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2196 Posted: 22-Jul-2018 at 13:15
Originally posted by Џоле

Оваа зграда во центарот на Скопје (на плоштад Јадран) доби надградба од еден кат. Се плашев дека ќе испадне лошо, но фино се вклопи. Сепак, најдесно на зградата еден ден остана невклопен - е сега, не знам дали допрва ќе се досредува или ќе остане да стрчи вака со друга боја. Исто така, и фасадата беше освежена (претходно беше исто жолта боја).zgradava malce se upristoi, ama toa e najdobro sto moze da se kaze za ruglovo. fino e mislovna imenka za ova.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3495
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2197 Posted: 23-Jul-2018 at 17:48
Од фб

Во Гостивар

Ова незнам дали е Центар или Кисела Вода но очигледно до зградава наскоро ќе се издигне лепенка,веќе се бетонираат подземните нивоа(од фб)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2198 Posted: 23-Jul-2018 at 19:34
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2199 Posted: 23-Jul-2018 at 23:52
Грешка Џоле. Кисела Вода е тоа (ако се мисли на белата зграда).

https://www.google.mk/maps/place/Kisela+Voda,+Skopje/@41.9857864,21.433412,14.99z/data=!4m5!3m4!1s0x13541609d12596dd:0x1f90cd02b5977695!8m2!3d41.9747129!4d21.4454748?hl=en
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2200 Posted: 23-Jul-2018 at 23:54
Немам слика, ама она на Рузвелтова+ПО ќе биде тешко срање. Таква локација... Ни срам ни перде.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 108109110111112 160>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.324 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.