build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 110111112113114 128>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2221 Posted: 10-Jul-2018 at 07:25
Во Карпош(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2222 Posted: 11-Jul-2018 at 07:11
Во Капиштец-делува интересно(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2223 Posted: 12-Jul-2018 at 11:53
Во Кисела Вода во близина на ШампиончеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2224 Posted: 14-Jul-2018 at 16:00
Козле

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2225 Posted: 17-Jul-2018 at 14:46
Денес почна уривањето на две куќи во Мичурин-Општина Аеродром за изградба на нов станбен објект.Локацијата е на ул.Петар Ацев бр 7(зад ресторанот Рулет)

Еве рендер и по некоја денешна фотка,

Edited by stef4o - 17-Jul-2018 at 15:58
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2226 Posted: 17-Jul-2018 at 17:35
Ова е негде во Карпош,незнам точно каде...(фоткава е од фб)Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2227 Posted: 17-Jul-2018 at 18:16

Оваа локација е кај Веро во Тафталиџе, позади противпожарната станица. Уличката е веднаш десно кога ќе се влезе од семафорите на Гологанов.

Edited by zlatko_k - 17-Jul-2018 at 18:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2228 Posted: 19-Jul-2018 at 12:16
Во Црниче(превземено од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2229 Posted: 19-Jul-2018 at 21:59
Оваа зграда во центарот на Скопје (на плоштад Јадран) доби надградба од еден кат. Се плашев дека ќе испадне лошо, но фино се вклопи. Сепак, најдесно на зградата еден ден остана невклопен - е сега, не знам дали допрва ќе се досредува или ќе остане да стрчи вака со друга боја. Исто така, и фасадата беше освежена (претходно беше исто жолта боја).Edited by Џоле - 19-Jul-2018 at 22:00
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2230 Posted: 20-Jul-2018 at 12:14
Од фб

Во КапиштецНа Илинденска во Карпош

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 262
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2231 Posted: 20-Jul-2018 at 12:58
Не знам дали е оваа фасада досега постирана тука, но ја сликнав пред некој месец во близина на раскрсницата од Рузвелтова и Партизанска.

IMG_20180401_163418 by ironm, on Flickr
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2232 Posted: 22-Jul-2018 at 11:07
Во Велес,Станбен комплекс Атлантис(фотките се од фб)Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1882
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2233 Posted: 22-Jul-2018 at 13:15
Originally posted by Џоле

Оваа зграда во центарот на Скопје (на плоштад Јадран) доби надградба од еден кат. Се плашев дека ќе испадне лошо, но фино се вклопи. Сепак, најдесно на зградата еден ден остана невклопен - е сега, не знам дали допрва ќе се досредува или ќе остане да стрчи вака со друга боја. Исто така, и фасадата беше освежена (претходно беше исто жолта боја).zgradava malce se upristoi, ama toa e najdobro sto moze da se kaze za ruglovo. fino e mislovna imenka za ova.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2234 Posted: 23-Jul-2018 at 17:48
Од фб

Во Гостивар

Ова незнам дали е Центар или Кисела Вода но очигледно до зградава наскоро ќе се издигне лепенка,веќе се бетонираат подземните нивоа(од фб)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2235 Posted: 23-Jul-2018 at 19:34
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2236 Posted: 23-Jul-2018 at 23:52
Грешка Џоле. Кисела Вода е тоа (ако се мисли на белата зграда).

https://www.google.mk/maps/place/Kisela+Voda,+Skopje/@41.9857864,21.433412,14.99z/data=!4m5!3m4!1s0x13541609d12596dd:0x1f90cd02b5977695!8m2!3d41.9747129!4d21.4454748?hl=en
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2237 Posted: 23-Jul-2018 at 23:54
Немам слика, ама она на Рузвелтова+ПО ќе биде тешко срање. Таква локација... Ни срам ни перде.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2238 Posted: 24-Jul-2018 at 08:44
Ова е во Дебар Маало(превземено од фб)

Back to Top
dannvel View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Jul-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote dannvel Quote  Post ReplyReply #2239 Posted: 27-Jul-2018 at 20:40
Originally posted by zlatko_k

   
Оваа локација е кај Веро во Тафталиџе, позади противпожарната станица. Уличката е веднаш десно кога ќе се влезе од семафорите на Гологанов.


Кој е инвеститорот знаеш?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2240 Posted: 28-Jul-2018 at 17:57
ВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 110111112113114 128>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.