build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105106107 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2081 Posted: 20-Aug-2018 at 15:23
Барем името на фирмата можеле да се потрудат да не им е граматички погрешно.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2072
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2082 Posted: 20-Aug-2018 at 16:38
Во Кисела Вода, карши споменикот на Тодор Александров, почна да се гради голубарник
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2083 Posted: 20-Aug-2018 at 17:05
До која фаза е?Урнати ли се овие бараки на сликава?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2072
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2084 Posted: 20-Aug-2018 at 17:20
Да, моментално има дупка.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2085 Posted: 20-Aug-2018 at 17:25
А инфо за инвеститор,или пак приказ за изглед на објектот?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2072
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2086 Posted: 20-Aug-2018 at 17:32
Има некоја мала табла „За информации и трансакции (број) Гоце“. Мада не знам дали се однесува на зградата или на некој од дуќаните што беа тука.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2087 Posted: 21-Aug-2018 at 13:44
На ул.Дичо Петров во Кисела Вода.Изведувач е Ројал Васе.

На местото на оваа куќа се издига нов станбен објект
Еве две денешни
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2088 Posted: 21-Aug-2018 at 18:37
Позади зградата на Голден Арт (до онаа на Адора) во Карпош 3 позади Техничките факултети имаше една куќа која ја рушат веќе неколку дена , веројатно и таму ќе никне зградетина.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2089 Posted: 21-Aug-2018 at 19:42

Za kolkava parcela se raboti? Imas li info za kolkava zgrada se raboti? Ako ne ti e problem na google da oznacis za koja kuka stanuva zbor bidejki vo toj del neznam kade ostana prostor za uste zgradi?

Edited by stef4o - 21-Aug-2018 at 19:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12976
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2090 Posted: 21-Aug-2018 at 20:23
За сè има вторпат
Back to Top
mightyalex View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Jan-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote mightyalex Quote  Post ReplyReply #2091 Posted: 22-Aug-2018 at 11:23
Originally posted by Џоле

Веројатно мисли на куќава меѓу дрвјата

https://www.google.mk/maps/@42.0054109,21.4091282,3a,31.3y,11.19h,88.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdmLORL-q296gqOUBPzsypw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en


Точно, таа куќа е срушена, изведувачот е Сара-4. Доколку некој има повеќе инфо за нив нека сподели.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2092 Posted: 22-Aug-2018 at 16:37

Имаат фб страна каде ја најавиле изградбата на новата станбена зграда,има и распоред на станови но нема приказ за изглед на објектот.
Back to Top
mightyalex View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Jan-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote mightyalex Quote  Post ReplyReply #2093 Posted: 23-Aug-2018 at 12:27
Originally posted by stef4o


Имаат фб страна каде ја најавиле изградбата на новата станбена зграда,има и распоред на станови но нема приказ за изглед на објектот.


Има табла на плацот со приказ на целиот објект и становите. Да сликам па ќе постирам.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12976
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2094 Posted: 26-Aug-2018 at 17:08
Погледнете ја само зградата на Настел, пола град го зафаќа

3655 by cuneyt dansuk, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #2095 Posted: 27-Aug-2018 at 08:49
И уште ќе зафаќа, треба да се догради од лево уште еден блок.. тоа е..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2096 Posted: 27-Aug-2018 at 13:50

Значи на овој дел треба да никне уште еден 10 катен аголен дел за чудовиштето да биде комплетно.

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2097 Posted: 27-Aug-2018 at 15:31
Најјакото ми е што македонскиве фирми си ги ставаат логоат на зградите...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2098 Posted: 28-Aug-2018 at 11:27
Originally posted by daci92

Позади зградата на Голден Арт (до онаа на Адора) во Карпош 3 позади Техничките факултети имаше една куќа која ја рушат веќе неколку дена , веројатно и таму ќе никне зградетина.Еве за колкава зграда станува зборEdited by stef4o - 28-Aug-2018 at 11:27
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2099 Posted: 28-Aug-2018 at 11:47
Во Дебар Маало-превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5606
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2100 Posted: 28-Aug-2018 at 12:33
[QUOTE=Staro Skopje]

Кај оваа неколку месеци стагнираа, сега пак работат. До пред некое време стоеше табла на Компанија Јакимовски.
KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr

KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr


Еве до каде стигнала изградбата,фоткиве се нешто постари од средината на април.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 103104105106107 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.359 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.