build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117118119 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2321 Posted: 27-Sep-2018 at 16:08
Во Охрид(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2322 Posted: 27-Sep-2018 at 16:12
Originally posted by Staro Skopje

Во Кисела Вода, карши споменикот на Тодор Александров, почна да се гради голубарникЕве поточно за што станува збор

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2323 Posted: 28-Sep-2018 at 13:26
Негде во Тафталиџе(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2324 Posted: 29-Sep-2018 at 13:19
Originally posted by stef4o

Еве и фотки од моменталната состојба на терен.Се работи за следнава локација во Кисела Вода(непосредно до споменикот на Тодор Александров.Изгледа дека и околните куќи и дуќанчиња ќе прераснат во слични осумкатници.Ситуација на градилиште

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2325 Posted: 29-Sep-2018 at 13:31
Во Аеродром(кај Џеваир кулите) фоткава е постара од почеток на августBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2326 Posted: 29-Sep-2018 at 13:32
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2327 Posted: 01-Oct-2018 at 18:48
На ул.Јосиф Јосифовски Швестарот(во близина на гимназија Корчагин-Центар)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2328 Posted: 02-Oct-2018 at 18:43
Originally posted by stef4o

На ул.Борка Талески бр 69-Центар се рушат некои стари куќи за изведба на станбен објект(фоткава е од фб)

Веќе извршиле бетонирање на темелната плоча,станува збор за прилично мала зграда со 11 станбени единици.Еве во продолжение по некоја фотка од фб

Edited by stef4o - 02-Oct-2018 at 18:44
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2329 Posted: 03-Oct-2018 at 08:45
@stef4o

Ова не е на ул.Борка Талески бр 69-Центар, туку на Багдадска во Карпош.

Претходен пост за локацијава.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2330 Posted: 03-Oct-2018 at 10:34

Мислам дека си грешка,бидејќи на фб страната на Линеа стои видео за бетонирање на темелната плоча и под него линк за нивната нова зграда на ул. Борка талески. И мислам дека воопшто немаат почнат објект на ул.Багдадска во Карпош.
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2331 Posted: 03-Oct-2018 at 11:38

Не сум грешка, живеам на 500 метри од локацијава и ја познавам околината од сликата и состојбата до каде се со градење.

На постот кој го посочив има и street view од локацијата, можеш да споредиш.

Еве ја црвената зграда десно и портокаловата куќа долу.

А Линеа изгледа не знаат каде градат, сега бев на страницата и еве линк од тоа што го пишале.

Edited by zlatko_k - 03-Oct-2018 at 11:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2332 Posted: 03-Oct-2018 at 11:49
Во ред,а имаш ли забележано табла,кој гради,за што станува збор?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2333 Posted: 04-Oct-2018 at 07:05
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб
Еве што се гради на локацијаваИ уште еднаш локацијата попрецизно

Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2334 Posted: 04-Oct-2018 at 07:18
@stef4o

За зградата на Линеа, еве ја таблата, ама адресата не е точна.
Изгледа не знаат каде градат.

Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2335 Posted: 04-Oct-2018 at 09:49
Da ne srusile pogresna kukja ?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Online
Posts: 495
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2336 Posted: 04-Oct-2018 at 14:03
Ахахах нека им каже некој додека не ја кренале цела ))

Edited by ironm - 04-Oct-2018 at 14:03
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2337 Posted: 06-Oct-2018 at 16:28
Дефинитивно една од подобрите станбени згради во градов последниве неколку години (барем визуелно):

Тавталиџе (во близина на БиСи и колеџот Јахја Кемал)...

КарпошВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2338 Posted: 06-Oct-2018 at 16:53

Одлична изведба на објектот на Масон Инженеринг во Тафталиџе,незнам како е внатрешноста но доста раскошно делува однадвор.

Во Дебар(од фб)Edited by stef4o - 06-Oct-2018 at 19:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2339 Posted: 07-Oct-2018 at 14:06
Нов станбен објект на ул.Никола Тримпаре бр 15(веројатно ќе се урива некоја куќа за изведба на овој објект на Капитол Инженеринг)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2340 Posted: 07-Oct-2018 at 22:18
Одлично изгледа на рендеров, баш ме интересира дали и крајниот исход ќе биде ваков.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117118119 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.