build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 131>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1860
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2441 Posted: 10-Nov-2018 at 20:06
Originally posted by Џоле

Изградиле паркинг зад Настел во Тавталиџе

 

 


Паркингот го искористив и јас. Имаат и подземен паркинг кој за огромниот комплекс мислам дека има околу 120-150 места( мислам дека е само тоа ниво на кое бев) кое сеуште не се употребува иаку местата се премалку.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth
Online Status: Offline
Posts: 435
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2442 Posted: 11-Nov-2018 at 13:04
А на рендерот таму покажуваа парк дека ќе има
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2443 Posted: 11-Nov-2018 at 19:41
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2444 Posted: 14-Nov-2018 at 13:59
Во Мичурин-Општина АеродромИсто(позади ресторан Рулет)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2445 Posted: 16-Nov-2018 at 14:06
Во Струмица(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2446 Posted: 17-Nov-2018 at 14:59
Во Црниче(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2447 Posted: 21-Nov-2018 at 14:20
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2448 Posted: 21-Nov-2018 at 14:25
Нов станбено-деловен објект на ул.Невена Георгиева бр.10(Кисела Вода)

Еве рендери

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2449 Posted: 21-Nov-2018 at 17:50
Ова последново изгледа фино. Да видиме како ќе излезе во реалноста.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1709
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2450 Posted: 22-Nov-2018 at 06:14
Повторно тераси за паркур
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2451 Posted: 23-Nov-2018 at 13:12
Во Мичурин-Аеродром позади ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2452 Posted: 23-Nov-2018 at 13:15
Originally posted by stef4o

Нов станбено-деловен објект на ул.Невена Георгиева бр.10(Кисела Вода)

Еве рендери

Еве ја локацијата попрецизно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2453 Posted: 23-Nov-2018 at 15:55
Близу Рампа-Кисела Вода(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2454 Posted: 24-Nov-2018 at 15:48
Во Маџир Маало поред кејотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2455 Posted: 26-Nov-2018 at 19:59
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2456 Posted: 28-Nov-2018 at 19:29
Во населба Острово-Општина Аеродром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1665
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2457 Posted: 29-Nov-2018 at 19:36
Во Тафталиџе на ул.Будимпештанска бр 22(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth
Online Status: Offline
Posts: 435
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2458 Posted: 29-Nov-2018 at 19:54
Како тргнале многу скоро во Скопје нема ни една барака да има...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2459 Posted: 30-Nov-2018 at 18:05
Бараките беа предвидени за привремено домување, посебно тие после земјотресот (или, со други зборови, 99% од нив). Е сега, тоа што на нивно место се појавуваат згради е друга работа.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1709
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2460 Posted: 30-Nov-2018 at 18:23
Многу просто, се што треба е П+2+П и крај на приказната. Ама на кој од градоначалниците му чуе
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.