build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 120121122123124 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2421 Posted: 26-Nov-2018 at 19:59
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2422 Posted: 28-Nov-2018 at 19:29
Во населба Острово-Општина Аеродром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2423 Posted: 29-Nov-2018 at 19:36
Во Тафталиџе на ул.Будимпештанска бр 22(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2424 Posted: 29-Nov-2018 at 19:54
Како тргнале многу скоро во Скопје нема ни една барака да има...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2425 Posted: 30-Nov-2018 at 18:05
Бараките беа предвидени за привремено домување, посебно тие после земјотресот (или, со други зборови, 99% од нив). Е сега, тоа што на нивно место се појавуваат згради е друга работа.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2426 Posted: 30-Nov-2018 at 18:23
Многу просто, се што треба е П+2+П и крај на приказната. Ама на кој од градоначалниците му чуе
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2427 Posted: 30-Nov-2018 at 18:29
Бараките биле планирани да траат 15 години... Мада мислам дека не треба на нивно место да никнат згради за колективно домување, дури и четирикатници да се.

А зградичево во Острово е фино, камо цел Стар Аеродром со такви да го изградеа.Тука изгледа се спрема теренот за зграда
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2428 Posted: 30-Nov-2018 at 19:05

Каде е ова?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2429 Posted: 30-Nov-2018 at 19:17
Карши Веро во Кисела Вода, кликни на зборот „Тука“.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2430 Posted: 30-Nov-2018 at 19:51
Ако мислиме на истата локација тогаш станува збор за нов станбен објект на ХантерсBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2431 Posted: 30-Nov-2018 at 20:10
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2432 Posted: 01-Dec-2018 at 16:00
Спроти градежен факултет

Карпош (во близина на Млечен ресторан)кај Јахја Кемал колеџот

кај Сити Мол

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2433 Posted: 05-Dec-2018 at 09:20
Во Гостивар(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2434 Posted: 05-Dec-2018 at 19:40
На ул.Багдадска во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2435 Posted: 05-Dec-2018 at 19:47
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2436 Posted: 07-Dec-2018 at 19:13
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2437 Posted: 07-Dec-2018 at 19:15
Во Маџир Маало(од фб)

Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #2438 Posted: 08-Dec-2018 at 15:13
Урбанизам во 21 век.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2439 Posted: 08-Dec-2018 at 15:44
Ова во Маџир Маало е страшна грдосија. Како и останатото 80-90% што се гради низ Скопје и државава.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2292
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2440 Posted: 08-Dec-2018 at 18:30
Фоткиве се од фб,претпоставувам дека станува збор за станбен објект само локацијата не ми е позната.
what is the chemical formula of alum

Edited by stef4o - 08-Dec-2018 at 18:32
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 120121122123124 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.