build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 122123124125126 131>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2461 Posted: 30-Nov-2018 at 18:29
Бараките биле планирани да траат 15 години... Мада мислам дека не треба на нивно место да никнат згради за колективно домување, дури и четирикатници да се.

А зградичево во Острово е фино, камо цел Стар Аеродром со такви да го изградеа.Тука изгледа се спрема теренот за зграда
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2462 Posted: 30-Nov-2018 at 19:05

Каде е ова?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2463 Posted: 30-Nov-2018 at 19:17
Карши Веро во Кисела Вода, кликни на зборот „Тука“.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2464 Posted: 30-Nov-2018 at 19:51
Ако мислиме на истата локација тогаш станува збор за нов станбен објект на ХантерсBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2465 Posted: 30-Nov-2018 at 20:10
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2466 Posted: 01-Dec-2018 at 15:52
Во Велес(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2467 Posted: 01-Dec-2018 at 16:00
Спроти градежен факултет

Карпош (во близина на Млечен ресторан)кај Јахја Кемал колеџот

кај Сити Мол

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2468 Posted: 05-Dec-2018 at 09:20
Во Гостивар(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2469 Posted: 05-Dec-2018 at 19:40
На ул.Багдадска во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2470 Posted: 05-Dec-2018 at 19:47
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2471 Posted: 07-Dec-2018 at 19:13
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2472 Posted: 07-Dec-2018 at 19:15
Во Маџир Маало(од фб)

Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #2473 Posted: 08-Dec-2018 at 15:13
Урбанизам во 21 век.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2474 Posted: 08-Dec-2018 at 15:44
Ова во Маџир Маало е страшна грдосија. Како и останатото 80-90% што се гради низ Скопје и државава.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2475 Posted: 08-Dec-2018 at 18:30
Фоткиве се од фб,претпоставувам дека станува збор за станбен објект само локацијата не ми е позната.
what is the chemical formula of alum

Edited by stef4o - 08-Dec-2018 at 18:32
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth
Online Status: Offline
Posts: 435
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2476 Posted: 09-Dec-2018 at 04:29
Мислам е негде во Мичурин...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2477 Posted: 09-Dec-2018 at 10:00

Да не знаеш за каде попрецизно станува збор бидејќи живеам во Мичурин но досега го немам забележано ова градилиште??
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2478 Posted: 09-Dec-2018 at 16:29
ЧаирКарпош

...ВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth
Online Status: Offline
Posts: 435
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2479 Posted: 10-Dec-2018 at 18:32
Некој знае што се случува тукаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2480 Posted: 10-Dec-2018 at 18:53
Originally posted by kiriOK

Некој знае што се случува тука

Подземниот булевар на Лимак.

Edited by Џоле - 10-Dec-2018 at 18:53
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 122123124125126 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.