build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 119120121122123 165>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 562
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2401 Posted: 29-Nov-2018 at 19:54
Како тргнале многу скоро во Скопје нема ни една барака да има...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2402 Posted: 30-Nov-2018 at 18:05
Бараките беа предвидени за привремено домување, посебно тие после земјотресот (или, со други зборови, 99% од нив). Е сега, тоа што на нивно место се појавуваат згради е друга работа.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2403 Posted: 30-Nov-2018 at 18:23
Многу просто, се што треба е П+2+П и крај на приказната. Ама на кој од градоначалниците му чуе
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1579
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2404 Posted: 30-Nov-2018 at 18:29
Бараките биле планирани да траат 15 години... Мада мислам дека не треба на нивно место да никнат згради за колективно домување, дури и четирикатници да се.

А зградичево во Острово е фино, камо цел Стар Аеродром со такви да го изградеа.Тука изгледа се спрема теренот за зграда
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2405 Posted: 30-Nov-2018 at 19:05

Каде е ова?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1579
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2406 Posted: 30-Nov-2018 at 19:17
Карши Веро во Кисела Вода, кликни на зборот „Тука“.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2407 Posted: 30-Nov-2018 at 19:51
Ако мислиме на истата локација тогаш станува збор за нов станбен објект на ХантерсBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1579
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2408 Posted: 30-Nov-2018 at 20:10
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2409 Posted: 01-Dec-2018 at 16:00
Спроти градежен факултет

Карпош (во близина на Млечен ресторан)кај Јахја Кемал колеџот

кај Сити Мол

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2410 Posted: 05-Dec-2018 at 09:20
Во Гостивар(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2411 Posted: 05-Dec-2018 at 19:40
На ул.Багдадска во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2412 Posted: 05-Dec-2018 at 19:47
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2413 Posted: 07-Dec-2018 at 19:13
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2414 Posted: 07-Dec-2018 at 19:15
Во Маџир Маало(од фб)

Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #2415 Posted: 08-Dec-2018 at 15:13
Урбанизам во 21 век.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2416 Posted: 08-Dec-2018 at 15:44
Ова во Маџир Маало е страшна грдосија. Како и останатото 80-90% што се гради низ Скопје и државава.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2417 Posted: 08-Dec-2018 at 18:30
Фоткиве се од фб,претпоставувам дека станува збор за станбен објект само локацијата не ми е позната.
what is the chemical formula of alum

Edited by stef4o - 08-Dec-2018 at 18:32
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 562
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2418 Posted: 09-Dec-2018 at 04:29
Мислам е негде во Мичурин...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2419 Posted: 09-Dec-2018 at 10:00

Да не знаеш за каде попрецизно станува збор бидејќи живеам во Мичурин но досега го немам забележано ова градилиште??
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2420 Posted: 09-Dec-2018 at 16:29
ЧаирКарпош

...ВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 119120121122123 165>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.