build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 159>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2441 Posted: 18-Dec-2018 at 14:10
Кај Верото во Тафталиџе на Гологанов(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2442 Posted: 20-Dec-2018 at 13:39
Негде во Маџари(од фб)

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2443 Posted: 20-Dec-2018 at 18:21
Originally posted by ironm

Охрид

IMG_20181102_130804 by ironm, on Flickr

IMG_20181102_130722 by ironm, on Flickr


Проектов има и веб страна
http://lychnidosresidence.mk/
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2444 Posted: 21-Dec-2018 at 10:35
Како резултат на изградбата на зграда кај парцелата што до пред ова им служеше како паркинг...

https://skopjeinfo.mk/sekojdneven-haos-na-parkingot-kaj-vlada-videoEdited by kiriOK - 21-Dec-2018 at 10:40
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2445 Posted: 21-Dec-2018 at 17:53
Една приватна куќа во близина на Млечен ресторан...

https://www.facebook.com/Riveil.Mk/?__tn__=k*F&tn-str=k*F
За сè има вторпат
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2446 Posted: 21-Dec-2018 at 23:32


Еве како изгледаше пред тоа.

https://goo.gl/maps/egqMFm8EAMG2

Edited by zlatko_k - 21-Dec-2018 at 23:34
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2447 Posted: 22-Dec-2018 at 03:38
Originally posted by stef4o

Originally posted by daci92

Позади зградата на Голден Арт (до онаа на Адора) во Карпош 3 позади Техничките факултети имаше една куќа која ја рушат веќе неколку дена , веројатно и таму ќе никне зградетина.Еве за колкава зграда станува зборДоро бе,кој е толку мрднат да фрли пари у бунар за овде да има стан?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2448 Posted: 22-Dec-2018 at 11:00
Во Неготино,претпоставувам дека веќе е почнато со изградба(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2449 Posted: 26-Dec-2018 at 08:15
Струга(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2450 Posted: 26-Dec-2018 at 09:12
Зградата на Капитол Инженеринг на ул.Рајко Жинзифов,спроти Градежен факултет(од фб)


Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #2451 Posted: 26-Dec-2018 at 09:29
Зградите на Капитол Инженеринг имаат посебен изглед, вклучувајки ја оваа. Можеби е инајубава зграда во Скопјево
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2452 Posted: 26-Dec-2018 at 18:44
Браво! Еден од малкуте убави примери.

Edited by Мартин - 26-Dec-2018 at 18:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2453 Posted: 27-Dec-2018 at 19:31
Ако не се лажам, дизајнот (проектирањето) на зградава е на студиото Attica Architects од Скопје, кои во последно време имаат многу добри згради низ градов. Наназад во нишкава има објавено неколку примери, а можете и да ги побарате на Инстаграм, таму редовно објавуваат фотографии од своите проекти.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2454 Posted: 27-Dec-2018 at 20:09

Tocno,Attika Architects se proektantite,vo posledno vreme imaat dosta dobri proekti i vo princip Kapitol Inzenering imaat ubavi zgradi i ostanuvaat dosledni na renderite. Naskoro treba da pocnat na ul.Nikola Trimpare,a mozebi i veke se pocnati.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3449
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2455 Posted: 28-Dec-2018 at 09:11
Во Карпош 4(од фб)

Негде во ЦентарBack to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 437
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #2456 Posted: 28-Dec-2018 at 10:15
Браво. Планираат 60% од Македонците да ги населат во Скопје и тоа во 3 населби да живеат како сардини. Идиотска нација = идиотска власт.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2457 Posted: 29-Dec-2018 at 17:05
Кај катна гаража Зебра. Зградава има полукружен облик, сличен на оној на Порта Аеродром, само има помал габарит.

Кај Веро во ТавталиџеЗа сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2458 Posted: 30-Dec-2018 at 01:00
Може некој да ми каже што е форава уште незавршена фасада а веќе да се поставени клима уреди на скоро сите стана??...дали е резултат на криминалните структури што од градежната мафија наеднаш ги откупуваат сите станови или кое е објаснувањето?

Edited by kiriOK - 30-Dec-2018 at 01:00
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2459 Posted: 30-Dec-2018 at 09:07
Investitorot dodava vrednost na stanot so toa sto gi prodava so gratis klima ured.

Edited by anonimen - 30-Dec-2018 at 09:07
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2460 Posted: 02-Jan-2019 at 09:13
На ул. Њуделхиска, спроти зградата на Катастар (на местото на бараката). Во живо изгледа одлично.

https://www.google.mk/maps/@41.9992547,21.4064189,3a,75y,59.62h,81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz9xJe1VBfmJUbTPO2vpFbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 159>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.121 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.