build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 114115116117118 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2301 Posted: 07-Jan-2019 at 20:10
Риверсајд Резиденс, во близна на комплексот Ента Сеал, населба Момин Поток.Малку подесно од комплексот:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2302 Posted: 11-Jan-2019 at 17:31
Од фб,во Тетово

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2303 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2304 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2305 Posted: 16-Jan-2019 at 13:37
Денешни фотки

Кисела Вода

1.Спроти споменикот на Тодор Александров

2.На ул.Марко Цепенков

3.Веднаш спроти претходнава на истата улицаВо Мичурин-АеродромBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2306 Posted: 16-Jan-2019 at 18:11
Во Карпош 4(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2307 Posted: 18-Jan-2019 at 15:10
Во Маџари(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2308 Posted: 20-Jan-2019 at 19:23
Настел во Тавталиџеспроти Настел

во близина на Гранд Престижкај Мала Станица

ВодноЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2309 Posted: 29-Jan-2019 at 14:14
Во Кисела Вода на бул.Борис Трајковски(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2310 Posted: 04-Feb-2019 at 19:28
До гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2311 Posted: 06-Feb-2019 at 19:15
Од фб,во Кисела Вода близу Рампа

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2312 Posted: 11-Feb-2019 at 10:40
На бул. Илинден, спроти Скопје Сити Гарден...

Карпошлокација отприлика тука (кај куќата)

https://www.google.mk/maps/@42.0011115,21.3955295,3a,75y,165.35h,92.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1suJCcEFj45doGO-I3I5WQqg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

...

малку подолу (на ул. Лондонска)

...

на бул. М. Т. Гологановлокација отприлика тука

https://www.google.mk/maps/@41.997947,21.3929756,3a,75y,10.16h,90.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1soIQ22AH-CdMA-cx6LDrIwg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2313 Posted: 12-Feb-2019 at 13:11
Зградата е фина, но локацијата е уште едно силување. Таму требаше да има паркче пред зграда и ништо друго.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2314 Posted: 12-Feb-2019 at 19:36
Во Кисела Вода,од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2315 Posted: 13-Feb-2019 at 09:34
Ја завршивме изградбата на станбената зграда во Струмица наменета за социјално најранливите семејства во општината. Следната недела ќе го објавиме огласот за распределба.


од ФБ профилот на Министерот за транспорт и врски

За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1637
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2316 Posted: 13-Feb-2019 at 10:49
Во стар Аеродром(Елена Лука новата зграда) се спрема Рамстор.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2317 Posted: 16-Feb-2019 at 18:50
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2318 Posted: 18-Feb-2019 at 21:32
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 62
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #2319 Posted: 19-Feb-2019 at 06:46
Што бе, барем се помачиле наопаку да ја превртат количката. Ти па ко да не знаеш во тетов како се транспортира градежен материјал.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5624
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2320 Posted: 19-Feb-2019 at 13:55
Во близина на гимназија Корчагин-Центар,зградава ќе биде буквално на улица столбовите не се ни 10cm оддалечени од коловозот.Денеска се бетонираше и улицата беше прилично хаотичнаBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 114115116117118 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.