build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 123124125126127 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2481 Posted: 30-Dec-2018 at 01:00
Може некој да ми каже што е форава уште незавршена фасада а веќе да се поставени клима уреди на скоро сите стана??...дали е резултат на криминалните структури што од градежната мафија наеднаш ги откупуваат сите станови или кое е објаснувањето?

Edited by kiriOK - 30-Dec-2018 at 01:00
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2482 Posted: 30-Dec-2018 at 09:07
Investitorot dodava vrednost na stanot so toa sto gi prodava so gratis klima ured.

Edited by anonimen - 30-Dec-2018 at 09:07
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2483 Posted: 02-Jan-2019 at 09:13
На ул. Њуделхиска, спроти зградата на Катастар (на местото на бараката). Во живо изгледа одлично.

https://www.google.mk/maps/@41.9992547,21.4064189,3a,75y,59.62h,81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz9xJe1VBfmJUbTPO2vpFbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2484 Posted: 05-Jan-2019 at 10:09
Индивидуална куќа во Бардовци од Baulab Studio (јануари 2018)

https://www.facebook.com/baulabstudio/

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2485 Posted: 07-Jan-2019 at 20:10
Риверсајд Резиденс, во близна на комплексот Ента Сеал, населба Момин Поток.Малку подесно од комплексот:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2486 Posted: 11-Jan-2019 at 09:05
Објектот на Капитол Инженеринг спроти Градежен факултет(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2487 Posted: 11-Jan-2019 at 17:31
Од фб,во Тетово

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2488 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2489 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2490 Posted: 16-Jan-2019 at 13:37
Денешни фотки

Кисела Вода

1.Спроти споменикот на Тодор Александров

2.На ул.Марко Цепенков

3.Веднаш спроти претходнава на истата улицаВо Мичурин-АеродромBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2491 Posted: 16-Jan-2019 at 18:11
Во Карпош 4(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2492 Posted: 18-Jan-2019 at 15:10
Во Маџари(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2493 Posted: 20-Jan-2019 at 19:23
Настел во Тавталиџеспроти Настел

во близина на Гранд Престижкај Мала Станица

ВодноЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2494 Posted: 29-Jan-2019 at 14:14
Во Кисела Вода на бул.Борис Трајковски(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2495 Posted: 04-Feb-2019 at 19:28
До гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2496 Posted: 06-Feb-2019 at 19:15
Од фб,во Кисела Вода близу Рампа

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2497 Posted: 08-Feb-2019 at 18:05
На Бул.Митрополит Теодосиј Гологанов близу Веро маркетот(од фб)

Residence 106Еве малку подетално
Edited by stef4o - 08-Feb-2019 at 18:07
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2498 Posted: 08-Feb-2019 at 18:34


Си ме претркал, само што сакав да објавам за зградава. Фино изгледа на рендеров, се надевам така и ќе испадне.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2499 Posted: 11-Feb-2019 at 10:40
На бул. Илинден, спроти Скопје Сити Гарден...

Карпошлокација отприлика тука (кај куќата)

https://www.google.mk/maps/@42.0011115,21.3955295,3a,75y,165.35h,92.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1suJCcEFj45doGO-I3I5WQqg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

...

малку подолу (на ул. Лондонска)

...

на бул. М. Т. Гологановлокација отприлика тука

https://www.google.mk/maps/@41.997947,21.3929756,3a,75y,10.16h,90.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1soIQ22AH-CdMA-cx6LDrIwg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9032
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2500 Posted: 12-Feb-2019 at 13:11
Зградата е фина, но локацијата е уште едно силување. Таму требаше да има паркче пред зграда и ништо друго.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 123124125126127 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.