build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121122 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2381 Posted: 16-Jan-2019 at 13:37
Денешни фотки

Кисела Вода

1.Спроти споменикот на Тодор Александров

2.На ул.Марко Цепенков

3.Веднаш спроти претходнава на истата улицаВо Мичурин-АеродромBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2382 Posted: 16-Jan-2019 at 18:11
Во Карпош 4(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2383 Posted: 18-Jan-2019 at 15:10
Во Маџари(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2384 Posted: 20-Jan-2019 at 19:23
Настел во Тавталиџеспроти Настел

во близина на Гранд Престижкај Мала Станица

ВодноЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2385 Posted: 29-Jan-2019 at 14:14
Во Кисела Вода на бул.Борис Трајковски(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2386 Posted: 04-Feb-2019 at 19:28
До гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2387 Posted: 06-Feb-2019 at 19:15
Од фб,во Кисела Вода близу Рампа

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2388 Posted: 11-Feb-2019 at 10:40
На бул. Илинден, спроти Скопје Сити Гарден...

Карпошлокација отприлика тука (кај куќата)

https://www.google.mk/maps/@42.0011115,21.3955295,3a,75y,165.35h,92.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1suJCcEFj45doGO-I3I5WQqg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

...

малку подолу (на ул. Лондонска)

...

на бул. М. Т. Гологановлокација отприлика тука

https://www.google.mk/maps/@41.997947,21.3929756,3a,75y,10.16h,90.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1soIQ22AH-CdMA-cx6LDrIwg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2389 Posted: 12-Feb-2019 at 13:11
Зградата е фина, но локацијата е уште едно силување. Таму требаше да има паркче пред зграда и ништо друго.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2390 Posted: 12-Feb-2019 at 19:36
Во Кисела Вода,од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2391 Posted: 13-Feb-2019 at 09:34
Ја завршивме изградбата на станбената зграда во Струмица наменета за социјално најранливите семејства во општината. Следната недела ќе го објавиме огласот за распределба.


од ФБ профилот на Министерот за транспорт и врски

За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1636
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2392 Posted: 13-Feb-2019 at 10:49
Во стар Аеродром(Елена Лука новата зграда) се спрема Рамстор.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2393 Posted: 16-Feb-2019 at 18:50
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2394 Posted: 18-Feb-2019 at 21:32
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 56
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #2395 Posted: 19-Feb-2019 at 06:46
Што бе, барем се помачиле наопаку да ја превртат количката. Ти па ко да не знаеш во тетов како се транспортира градежен материјал.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2396 Posted: 19-Feb-2019 at 13:55
Во близина на гимназија Корчагин-Центар,зградава ќе биде буквално на улица столбовите не се ни 10cm оддалечени од коловозот.Денеска се бетонираше и улицата беше прилично хаотичнаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2397 Posted: 19-Feb-2019 at 17:40
Во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2398 Posted: 20-Feb-2019 at 14:17
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.На ул.Марко Цепенков

2.Во близина на Рампа3.Во близина на Шампионче

4.На бул.Борис Трајковски

5.Ова е малку подолу парцелата е оградена но нема активности ја сликнав таблата-------------------------------------------------------------------------

Ова е на Јужен Булевар белата зграда добива лепенка-----------------------------------------

Во Мичурин-Аеродром на ул.Венјамин Мачуковски

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2399 Posted: 21-Feb-2019 at 17:39
Во Ѓорче Петров(од фб,постара фотка од пред 4-5 месеци)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2400 Posted: 22-Feb-2019 at 02:26
Само со оваа зграда настрадаа десетина повеќе деценијски дрва.
Овде не требаше да се дозволи повеќе од 4 спрата.

ПредПотоаEdited by kiriOK - 22-Feb-2019 at 02:28
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121122 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.