build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 126127128
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1562
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2541 Posted: 13-Feb-2019 at 10:49
Во стар Аеродром(Елена Лука новата зграда) се спрема Рамстор.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2542 Posted: 15-Feb-2019 at 19:37
Во Мичурин,Аеродром позади ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2543 Posted: 16-Feb-2019 at 18:50
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 418
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2544 Posted: 18-Feb-2019 at 21:32
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 10
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #2545 Posted: 19-Feb-2019 at 06:46
Што бе, барем се помачиле наопаку да ја превртат количката. Ти па ко да не знаеш во тетов како се транспортира градежен материјал.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2546 Posted: 19-Feb-2019 at 13:55
Во близина на гимназија Корчагин-Центар,зградава ќе биде буквално на улица столбовите не се ни 10cm оддалечени од коловозот.Денеска се бетонираше и улицата беше прилично хаотичнаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2547 Posted: 19-Feb-2019 at 17:40
Во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2548 Posted: 20-Feb-2019 at 14:17
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.На ул.Марко Цепенков

2.Во близина на Рампа3.Во близина на Шампионче

4.На бул.Борис Трајковски

5.Ова е малку подолу парцелата е оградена но нема активности ја сликнав таблата-------------------------------------------------------------------------

Ова е на Јужен Булевар белата зграда добива лепенка-----------------------------------------

Во Мичурин-Аеродром на ул.Венјамин Мачуковски

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2549 Posted: 21-Feb-2019 at 17:39
Во Ѓорче Петров(од фб,постара фотка од пред 4-5 месеци)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 418
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2550 Posted: Yesterday at 02:26
Само со оваа зграда настрадаа десетина повеќе деценијски дрва.
Овде не требаше да се дозволи повеќе од 4 спрата.

ПредПотоаEdited by kiriOK - Yesterday at 02:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2551 Posted: Yesterday at 07:01
За неколку години и Мичурин ќе стане хаотичен,без зеленило,со лоша инфраструктура идентично на Стар Аеродром.
Сите овие бараки ќе бидат заменети со масивни шесткатници,наскоро ќе почне и Elena Luka Home со нов објект во населбава. Патем не ќе беше лошо на некој да му текне да ги обнови тротоарите кои се распаѓаат и да обезбеди паркинг барем некој монтажен во близина за да се растерети ул.Симеон Кавракиров која од ден на ден е во со поголем хаос од паркирани возила.

Edited by stef4o - Yesterday at 07:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2552 Posted: Yesterday at 13:31
Во Ѓорче Петров близу бензиската на Лукоил нов станбен објект.Некако многу почнаа во тој дел да градат,ова е веројатно близу Еко населба Александрија и Гарден ин резиденс.(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1417
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2553 Posted: Yesterday at 14:06
Originally posted by TENDOВеројатно аголницата десно од бензиската.

Ако урбанизмот испадне како на прикажаново, арно ќе биде.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 126127128

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.312 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.