build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 125126127128129 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2521 Posted: 26-Feb-2019 at 09:46
Погледнете само од воздушните снимки колку му треба урбанизирање и средување на целиот тој дел од Кисела Вода

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2522 Posted: 26-Feb-2019 at 12:44

Тука треба да влезат со некои подобри и поголеми проекти бидејќи овие зградички се многу мали,се прават на мала основа односно се откупува само една куќа или дуќан и на тоа место се гради.Ако продолжат со вакво темпо просторот ќе биде многу грд.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2523 Posted: 26-Feb-2019 at 15:55
Во Охрид(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2524 Posted: 26-Feb-2019 at 16:52
Маџари-Гази Баба(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2525 Posted: 27-Feb-2019 at 04:54
Ќе продолжат со вакво темпо немој да имаш сомнеж во тоа.Тоа е стилот во цел град.Иначе веројатно е дека откако ќе се пополни секое слободно место во Аеродром и Карпош,со цела сила теророт ќе се префрли во Кисела Вода.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2526 Posted: 28-Feb-2019 at 14:36
Во близина на гимназија Корчагин-Центар,преголема катност а премал простор личат како стражарници.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2527 Posted: 02-Mar-2019 at 17:28
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2528 Posted: 02-Mar-2019 at 17:36
Во Маџир Маало поред кејотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2529 Posted: 03-Mar-2019 at 14:05
Поглед од највисокиот кат на комплексот Домино-Импексел 2,може да се забележи дека во пределот со куќите отспротива почнато е со кревање некакви си зградички,веројатно и тој дел наскоро ќе го наполнат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2530 Posted: 03-Mar-2019 at 14:11
Bortas Riverview Residence(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12158
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2531 Posted: 04-Mar-2019 at 21:22
Нова, симпатична зграда зад ТЦ Буњаковец (уште е во фаза на изградба). Му фалат повеќе згради со фасадна тула на градов.

локација (на местото на бараката)

https://www.google.mk/maps/@41.9986234,21.4190016,3a,75y,165.48h,99.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGc2MDluJ9bJhHESLAjfy9Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2532 Posted: 06-Mar-2019 at 19:37
Негде во Центар(од фб)Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2533 Posted: 07-Mar-2019 at 08:01
Каков криминал се овие згради! За местото се збореше дека го купил Миле на времето и од после го продава на инвеститори кои градат на 102,5% од маркицата, цела улица е затворена и нема ни тротоар повеќе од нивна страна!
Имаат по 7 ката. Додека зградата најдесно белата која може е 20 години стара е со 5, ако ништо друго барем во линија да се.

Локација веднаш до завод за рехабилитација од источна страна.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2534 Posted: 07-Mar-2019 at 08:15
Многу габаритно изгледаат,веројатно се споени неколку во повеќе ламели.Патем станува збор за Капиштец?Колку што знам Trim&Lum имаа најава за зграда во тој дел

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1895
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2535 Posted: 07-Mar-2019 at 09:46
kako moze nekoj volku neinventiven da e? eden kat si go iskopiral nagore i gotovo. strashno, kade otide kreativnosta
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2536 Posted: 07-Mar-2019 at 19:09
Во Карпош на ул.Багдадска(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2537 Posted: 08-Mar-2019 at 08:38
Од фб,во КумановоBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2538 Posted: 09-Mar-2019 at 09:55
Originally posted by stef4o

Негде во Центар(од фб)

Овој дел е новото Дебар Маало,истата судбина ќе ја има и Маџир Маало и МичуринEdited by kiriOK - 09-Mar-2019 at 09:56
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 171
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2539 Posted: 09-Mar-2019 at 12:24
Ова е страшно, додека милион други места кои се посоодветни за градење на станбени згради зјаат празни, сите се фатиле да градат во стари маала со улици со 1 метар ширина...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2304
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2540 Posted: 09-Mar-2019 at 17:21
Нешто од КумановоИ од Струга(од фб)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 125126127128129 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.