build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 130131132133134 164>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2621 Posted: 23-Apr-2019 at 16:10


Да таа е една од ретките во градов само штета што ја изградија на таа локација многу е збутано во околина никнуваат многу погабаритни зданија.

-------------------------------------------------------------------------------

Во Влае(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2622 Posted: 25-Apr-2019 at 18:34
Во Острово-Аеродром близу Тинексот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2623 Posted: 26-Apr-2019 at 12:40
Од фб,во Тафталиџе

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2624 Posted: 26-Apr-2019 at 15:47
Во Штип случајно налетав на фоткиве на фејсбук,незнам до каде е проектот во моментов но рокот на завршување е 2021,не верувам дека го завршиле предвреме

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2625 Posted: 26-Apr-2019 at 15:52

Еве уште неколку рендери за проектов Green Garden

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2626 Posted: 26-Apr-2019 at 15:54
Во Охрид(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1576
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2627 Posted: 26-Apr-2019 at 16:21
Green Garden

Топ ќе дојдеа вакви во Стар Аеродром. Не е доцна за во Маџари, Лисиче, Ѓорче, Бардовци...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 682
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2628 Posted: 26-Apr-2019 at 23:18
Тоа во Штип делува како Gated community или лошо гледам на рендерите?

Зградата во Охрид не испадна ни приближно на рендерот пред да ја почнат, превара невидена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2629 Posted: 02-May-2019 at 18:27
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2630 Posted: 03-May-2019 at 15:54
Во Куманово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2631 Posted: 04-May-2019 at 16:16
Во Карпош на ул.Будимпештанска(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2632 Posted: 06-May-2019 at 18:20
Во Битола(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2633 Posted: 06-May-2019 at 18:26
Во Центар,близу гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2634 Posted: 07-May-2019 at 09:00
Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2635 Posted: 07-May-2019 at 14:21
Од фб,во населба Железара

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2636 Posted: 07-May-2019 at 17:28
Ова е во Чаир, до ул. Дижонска, зградата е речиси завршена.

локација на гугл мапс

https://www.google.mk/maps/@42.0219176,21.4388564,3a,75y,200.3h,92.43t/data=!3m5!1e1!3m3!1saDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DaDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D52.183895%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en

Originally posted by stef4o

Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2637 Posted: 10-May-2019 at 19:05
Во Кисела Вода,близу ШампиончеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2638 Posted: 11-May-2019 at 16:41
Нова зграда на Капитол Инженеринг на ул.9-ти Мај близу градежен факултет,делува извонредно еве рендери(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3770
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2639 Posted: 12-May-2019 at 10:44
На Илинденска

1.Dabar

2.ТИМС

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2640 Posted: 12-May-2019 at 17:06
Originally posted by stef4o

Нова зграда на Капитол Инженеринг на ул.9-ти Мај близу градежен факултет,делува извонредно еве рендери(од фб)


Ова ако се изгради ќе биде вистинско освежување.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 130131132133134 164>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.