build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 131132133134135 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2641 Posted: 22-Apr-2019 at 19:35
Originally posted by kiriOK

Џоле дај координати ако можеш?


Тука некаде треба да е

https://www.google.mk/maps/place/41%C2%B059'54.1%22N+21%C2%B023'41.6%22E/@41.9983736,21.3945623,141m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d41.9983609!4d21.3948905?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2642 Posted: 23-Apr-2019 at 13:03
Во Охрид(од фб)

Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 309
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #2643 Posted: 23-Apr-2019 at 14:43
Спроти гимназија Нова, веднаш до објектот на БИСИ има прекрасна бела зграда со брановидна ограда. Не е воопшто масивна и е дефинитивно топ 3 станбени згради во Скопје. Мислам дека имаше слика некаде низ темава.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2644 Posted: 23-Apr-2019 at 16:10


Да таа е една од ретките во градов само штета што ја изградија на таа локација многу е збутано во околина никнуваат многу погабаритни зданија.

-------------------------------------------------------------------------------

Во Влае(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2645 Posted: 25-Apr-2019 at 18:34
Во Острово-Аеродром близу Тинексот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2646 Posted: 26-Apr-2019 at 12:40
Од фб,во Тафталиџе

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2647 Posted: 26-Apr-2019 at 15:47
Во Штип случајно налетав на фоткиве на фејсбук,незнам до каде е проектот во моментов но рокот на завршување е 2021,не верувам дека го завршиле предвреме

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2648 Posted: 26-Apr-2019 at 15:52

Еве уште неколку рендери за проектов Green Garden

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2649 Posted: 26-Apr-2019 at 15:54
Во Охрид(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2650 Posted: 26-Apr-2019 at 16:21
Green Garden

Топ ќе дојдеа вакви во Стар Аеродром. Не е доцна за во Маџари, Лисиче, Ѓорче, Бардовци...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 499
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2651 Posted: 26-Apr-2019 at 23:18
Тоа во Штип делува како Gated community или лошо гледам на рендерите?

Зградата во Охрид не испадна ни приближно на рендерот пред да ја почнат, превара невидена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2652 Posted: 02-May-2019 at 18:27
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2653 Posted: 03-May-2019 at 15:54
Во Куманово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2654 Posted: 04-May-2019 at 16:16
Во Карпош на ул.Будимпештанска(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2655 Posted: 06-May-2019 at 18:20
Во Битола(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2656 Posted: 06-May-2019 at 18:26
Во Центар,близу гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2657 Posted: 07-May-2019 at 09:00
Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2658 Posted: 07-May-2019 at 14:21
Од фб,во населба Железара

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2659 Posted: 07-May-2019 at 17:28
Ова е во Чаир, до ул. Дижонска, зградата е речиси завршена.

локација на гугл мапс

https://www.google.mk/maps/@42.0219176,21.4388564,3a,75y,200.3h,92.43t/data=!3m5!1e1!3m3!1saDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DaDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D52.183895%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en

Originally posted by stef4o

Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2321
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2660 Posted: 10-May-2019 at 19:05
Во Кисела Вода,близу ШампиончеBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 131132133134135 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.