build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2441 Posted: 22-Apr-2019 at 15:49
Во Капиштец,фотките се од пред месец дена(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2442 Posted: 22-Apr-2019 at 15:52
Во Тафталиџе(од фб,фоткиве се од пред 4 месеци)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12970
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2443 Posted: 22-Apr-2019 at 17:10


Ау, лепота. Инаку, попрецизно, ова е кај гимназија Нова.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2444 Posted: 22-Apr-2019 at 17:50
Џоле дај координати ако можеш?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2445 Posted: 22-Apr-2019 at 17:56
Da ova e vo blizina na Nova,patem vo ovoj del se izgradija ogromni zgradi od po 10+ sprata tuka vo blizina e novata zgrada na Zsf a isto taka i golemite kompleksi na Impeksel i Trim&Lum.Pregolema koncentracija na zgradi na mal prostor,pritoa golem del(recisi site izleguvaat na ul.Prashka koja uste sega e pretesna za razminuvanje kako li ke bide za nekoja godina koga ke se vselat vo novive zgradi). Neznam sto stana so parcelata za G-mall koja so godini stoi prazna?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12970
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2446 Posted: 22-Apr-2019 at 19:35
Originally posted by kiriOK

Џоле дај координати ако можеш?


Тука некаде треба да е

https://www.google.mk/maps/place/41%C2%B059'54.1%22N+21%C2%B023'41.6%22E/@41.9983736,21.3945623,141m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d41.9983609!4d21.3948905?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2447 Posted: 23-Apr-2019 at 13:03
Во Охрид(од фб)

Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #2448 Posted: 23-Apr-2019 at 14:43
Спроти гимназија Нова, веднаш до објектот на БИСИ има прекрасна бела зграда со брановидна ограда. Не е воопшто масивна и е дефинитивно топ 3 станбени згради во Скопје. Мислам дека имаше слика некаде низ темава.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2449 Posted: 23-Apr-2019 at 16:10


Да таа е една од ретките во градов само штета што ја изградија на таа локација многу е збутано во околина никнуваат многу погабаритни зданија.

-------------------------------------------------------------------------------

Во Влае(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2450 Posted: 25-Apr-2019 at 18:34
Во Острово-Аеродром близу Тинексот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2451 Posted: 26-Apr-2019 at 12:40
Од фб,во Тафталиџе

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2452 Posted: 26-Apr-2019 at 15:47
Во Штип случајно налетав на фоткиве на фејсбук,незнам до каде е проектот во моментов но рокот на завршување е 2021,не верувам дека го завршиле предвреме

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2453 Posted: 26-Apr-2019 at 15:52

Еве уште неколку рендери за проектов Green Garden

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2454 Posted: 26-Apr-2019 at 15:54
Во Охрид(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2070
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2455 Posted: 26-Apr-2019 at 16:21
Green Garden

Топ ќе дојдеа вакви во Стар Аеродром. Не е доцна за во Маџари, Лисиче, Ѓорче, Бардовци...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2456 Posted: 26-Apr-2019 at 23:18
Тоа во Штип делува како Gated community или лошо гледам на рендерите?

Зградата во Охрид не испадна ни приближно на рендерот пред да ја почнат, превара невидена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2457 Posted: 02-May-2019 at 18:27
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2458 Posted: 03-May-2019 at 15:54
Во Куманово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2459 Posted: 04-May-2019 at 16:16
Во Карпош на ул.Будимпештанска(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5593
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2460 Posted: 06-May-2019 at 18:20
Во Битола(од фб)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121122123124125 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.