build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 126127128129130 169>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2541 Posted: 04-May-2019 at 16:16
Во Карпош на ул.Будимпештанска(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2542 Posted: 06-May-2019 at 18:20
Во Битола(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2543 Posted: 06-May-2019 at 18:26
Во Центар,близу гимназија Корчагин

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2544 Posted: 07-May-2019 at 09:00
Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2545 Posted: 07-May-2019 at 14:21
Од фб,во населба Железара

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12790
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2546 Posted: 07-May-2019 at 17:28
Ова е во Чаир, до ул. Дижонска, зградата е речиси завршена.

локација на гугл мапс

https://www.google.mk/maps/@42.0219176,21.4388564,3a,75y,200.3h,92.43t/data=!3m5!1e1!3m3!1saDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DaDfnYJ6_M44_Gdgddwkr5A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D52.183895%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en

Originally posted by stef4o

Негде во Скопје,можно е да е Бутел негде незнам точно,фотките се од фб од пред 10-тина месеци


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2547 Posted: 10-May-2019 at 19:05
Во Кисела Вода,близу ШампиончеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2548 Posted: 11-May-2019 at 16:41
Нова зграда на Капитол Инженеринг на ул.9-ти Мај близу градежен факултет,делува извонредно еве рендери(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2549 Posted: 12-May-2019 at 10:44
На Илинденска

1.Dabar

2.ТИМС

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12790
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2550 Posted: 12-May-2019 at 17:06
Originally posted by stef4o

Нова зграда на Капитол Инженеринг на ул.9-ти Мај близу градежен факултет,делува извонредно еве рендери(од фб)


Ова ако се изгради ќе биде вистинско освежување.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 600
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2551 Posted: 12-May-2019 at 18:59
Планираат да ја градат во пренатрупан ареал, на местото на она што е останато од железничката колонија...така да воопшто нема да дојде до израз и не само тоа,според катноста што ја има на рендеров ќе создаде уште поголем хаос по тоа сокаците таму...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2552 Posted: 13-May-2019 at 12:36
На ул.Дренак во Кисела Вода,куќава ја урнаа средина на април изведувач е ДДМ Инженеринг,фотките се од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2553 Posted: 14-May-2019 at 16:54
Во Охрид(од фб)

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 815
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2554 Posted: 14-May-2019 at 19:09
Trim&Lum се синоним за ѓубре во Охрид. Една од најдобро лоцираните населби која беше со расадници и шума успеаа да ја добијат и да изградат 15 згради во неа. Сите до една се катастрофа во секој поглед, а оваа последнава што ја постира ја градат веднаш до градинката што е во населбата, а дечињата голтаат кал и прашина нецела година.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2555 Posted: 14-May-2019 at 19:15
I niz Skopje gradat na nekolku lokacii ama zgradite im se premnogu spikani osobeno vo Kapistec neznam koj kupuva stanovi vo takvi zgradi,ponekogas nema ni 2 metri oddalecenost od sosednata zgrada,bukvalno gledaat vo zid ili vo prozori na sosedite. A patem prostorot okolu gradilistata e haoticen vo posledno vreme vo moda e da se sece armatura na ulica a i celi trotoari se okupirani od pesok,cement i drug gradezen materijal.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2556 Posted: 15-May-2019 at 12:27
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2557 Posted: 15-May-2019 at 16:34
Во Охрид(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2558 Posted: 17-May-2019 at 14:02
Во Маџир Маало поред кејот,едноставно немам зборови

Рендерот изгледа вакаАма ситуацијата на терен ни налик.....

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 600
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2559 Posted: 17-May-2019 at 22:56
И цела населба ќе биде со такви,да знаеш...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2560 Posted: 18-May-2019 at 12:04
Во Карпош(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 126127128129130 169>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.