build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 137138139140141 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2761 Posted: 13-Jul-2019 at 11:07
Колку што знам, тоа се некакви насади/овоштарници.
За сè има вторпат
Back to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2762 Posted: 13-Jul-2019 at 11:29
Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.

Edited by Enzo - 13-Jul-2019 at 11:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2763 Posted: 13-Jul-2019 at 15:51
Во Неготино(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2764 Posted: 13-Jul-2019 at 16:09
Во Куманово(од фб)

Edited by stef4o - 13-Jul-2019 at 16:09
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 52
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #2765 Posted: 13-Jul-2019 at 17:01
Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.

Originally posted by Enzo

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.


Полагате преголеми надежи. За просторот се планира отприлика истото што веќе е започнато од запад - бетонска џунгла од седумкатници:

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2766 Posted: 13-Jul-2019 at 17:39
Со други зборови, ќе добиеме Стар Аеродром, втор дел.
За сè има вторпат
Back to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2767 Posted: 13-Jul-2019 at 18:04
Originally posted by Théoden


Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.
Originally posted by Enzo

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека
била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога
таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.
Полагате преголеми надежи. За просторот се планира отприлика истото што веќе е започнато од запад - бетонска џунгла од седумкатници:

хах тоа седумкатници ме уби во поим. Ништо чудно така да го унаказат толкав простор,никогаш нема да не биде...
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 171
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2768 Posted: 13-Jul-2019 at 18:30
Originally posted by Џоле

Со други зборови, ќе добиеме Стар Аеродром, втор дел.

Баш!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2769 Posted: 14-Jul-2019 at 11:27
Зградата која Жикол ја градат во Гази Баба близу Мак Ауто Стар

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2770 Posted: 15-Jul-2019 at 12:22
Во Маџир Маало поред кејотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2771 Posted: 15-Jul-2019 at 12:45
Нов Станбен комплекс на ул.Прашка-Карпош,непосредно до комплексот Домино и зградата на Trim & Lum(од фб)

Edited by stef4o - 15-Jul-2019 at 12:47
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2772 Posted: 15-Jul-2019 at 16:26


Уф, ова последново изгледа неверојатно. А за зградата во Маџир Маало можам само да ги жалам идните станари.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2773 Posted: 15-Jul-2019 at 16:30

За ова последново во Карпош се мислам дали да отворам посебна нишка.Делува квалитетно барем на рендерите а за во Маџир Маало немам коментар.Денес го поминав речиси целото маало изградени се едвај 10-тина зградички има уште премногу за рушење.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2774 Posted: 16-Jul-2019 at 00:55
Материјалот со кој се изработени балконските прегради е веќе виден и употребуван на еден куп згради,последен пример на една од новите згради до Сити Мол...
Ова другово е стандартниот кутија стил на кој сме навикнати...
Но да,за Скопје ова е феноменална и вонсеријска архитектура.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2775 Posted: 16-Jul-2019 at 07:01
Нов проект на Attica Architects,треба да се реализира некаде во Скопје

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2776 Posted: 16-Jul-2019 at 12:03
Во Ново Маало изгледа наскоро ќе почне изградбата на првата зграда,се работи за парцелата што е непосредно до Веро Центар и Катната гаража на бул.Кочо Рацин.Деновиве просторот се оградува сеуште нема истакнато рендери.
Еве денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2777 Posted: 16-Jul-2019 at 16:47
Рендери од идејни решенија за згради кои веројатно сеуште не се почнати со градба низ Скопје(од фб)

1.Планирано за Аеродром(според катноста можно е да е Мичурин)2.На ул.Христо Смирненски бр.38 (близу Универзална)3.Кисела ВодаBack to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2778 Posted: 16-Jul-2019 at 18:08
Оваа последнава е при крај секојдневно ја работат,на улица Христо Татарчев е зградава и е мех...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2779 Posted: 17-Jul-2019 at 07:10
Во населба Влае(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2780 Posted: 17-Jul-2019 at 13:04
од фб

Во Капиштец на ул.Киро Гавриловски

На ул.СтрушкаНа ул.Ацо Шопов во ВлаеBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 137138139140141 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.