build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 116117118119120 164>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2341 Posted: 08-Jul-2019 at 16:45
Во Ѓорче петров,на ул.Ацо Шопов(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2342 Posted: 09-Jul-2019 at 13:06
Во Капиштец на ул.Киро Гавриловски(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2343 Posted: 09-Jul-2019 at 18:03
Boston Construction,Кисела Вода(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2344 Posted: 10-Jul-2019 at 11:59
Во Кисела Вода(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2345 Posted: 11-Jul-2019 at 06:51
Порта Карпош(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2346 Posted: 12-Jul-2019 at 14:43
Денешни низ Кисела Вода,има новоотворени градилишта а наскоро ќе има уште

1.На ул.Емил Зола

2.На ул.Дичо Петров зградата на Ројал Васе3.Близу Шампионче4.На ул.Иван Козаров

5.Хантерс на бул.Борис Трајковски6.На ул.Марко Цепенков

7.На бул.Борис Трајковски,спроти Хантерс8.На истиот булевар кај споменикот Тодор Александров

9.Непосредно до комплексот Илинден видов се оградува една парцела но нема инфо кој и што ќе гради10.И ова е нешто ново на ул.Доситеј Обрадовиќ

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13068
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2347 Posted: 12-Jul-2019 at 17:46
TRIM & LUM - Нов Објект „Кисела Вода“ (бул. Борис Трајковски)За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2348 Posted: 12-Jul-2019 at 22:58
Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13068
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2349 Posted: 13-Jul-2019 at 11:07
Колку што знам, тоа се некакви насади/овоштарници.
За сè има вторпат
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2350 Posted: 13-Jul-2019 at 11:29
Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.

Edited by Enzo - 13-Jul-2019 at 11:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2351 Posted: 13-Jul-2019 at 16:09
Во Куманово(од фб)

Edited by stef4o - 13-Jul-2019 at 16:09
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 203
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #2352 Posted: 13-Jul-2019 at 17:01
Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.

Originally posted by Enzo

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.


Полагате преголеми надежи. За просторот се планира отприлика истото што веќе е започнато од запад - бетонска џунгла од седумкатници:

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13068
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2353 Posted: 13-Jul-2019 at 17:39
Со други зборови, ќе добиеме Стар Аеродром, втор дел.
За сè има вторпат
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2354 Posted: 13-Jul-2019 at 18:04
Originally posted by Théoden


Originally posted by skopskodete

Што планираат со огромнава слободна површина? Реално, би бил одличен парк за овој дел на градот.
Originally posted by Enzo

Тешко таму парк да направат,просторот е огромен и не верувам дека
била која власт ќе го "даде" туку така,според мене прашање на време кога
таму ќе се кренат облакодери во комбинација со деловни објекти.
Полагате преголеми надежи. За просторот се планира отприлика истото што веќе е започнато од запад - бетонска џунгла од седумкатници:

хах тоа седумкатници ме уби во поим. Ништо чудно така да го унаказат толкав простор,никогаш нема да не биде...
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2355 Posted: 13-Jul-2019 at 18:30
Originally posted by Џоле

Со други зборови, ќе добиеме Стар Аеродром, втор дел.

Баш!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2356 Posted: 14-Jul-2019 at 11:27
Зградата која Жикол ја градат во Гази Баба близу Мак Ауто Стар

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 647
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2357 Posted: 16-Jul-2019 at 00:55
Материјалот со кој се изработени балконските прегради е веќе виден и употребуван на еден куп згради,последен пример на една од новите згради до Сити Мол...
Ова другово е стандартниот кутија стил на кој сме навикнати...
Но да,за Скопје ова е феноменална и вонсеријска архитектура.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2358 Posted: 16-Jul-2019 at 16:47
Рендери од идејни решенија за згради кои веројатно сеуште не се почнати со градба низ Скопје(од фб)

1.Планирано за Аеродром(според катноста можно е да е Мичурин)2.На ул.Христо Смирненски бр.38 (близу Универзална)3.Кисела ВодаBack to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2359 Posted: 16-Jul-2019 at 18:08
Оваа последнава е при крај секојдневно ја работат,на улица Христо Татарчев е зградава и е мех...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2360 Posted: 17-Jul-2019 at 07:10
Во населба Влае(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 116117118119120 164>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.437 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.