build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 164>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2361 Posted: 17-Jul-2019 at 13:04
од фб

Во Капиштец на ул.Киро Гавриловски

На ул.СтрушкаНа ул.Ацо Шопов во ВлаеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2362 Posted: 19-Jul-2019 at 18:44
Во населба Острово-Аеродром

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2363 Posted: 19-Jul-2019 at 19:05
Има ли инфо дали и тие неколку места што се до оваа зграда се откупени?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2364 Posted: 19-Jul-2019 at 20:55
Kolku sto znam treba da niknat uste dve vakvi okolu zgradava no nemam info dali nekoj gi ima otkupeno nekako sporo odi urbanizacijata na ovoj del,me cudi kako nikoj ne e zainteresiran za gradba na osumkatnica blizu postata kaj starite kuki. Patem zgradickava deluva fino edinstveno negativno e pogledot koj ke go imaat del od stanarite kon divata romska naselba vo Keramidnica.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2365 Posted: 19-Jul-2019 at 21:35
Originally posted by stef4o

Kolku sto znam treba da niknat uste dve vakvi okolu zgradava no nemam info dali nekoj gi ima otkupeno nekako sporo odi urbanizacijata na ovoj del,me cudi kako nikoj ne e zainteresiran za gradba na osumkatnica blizu postata kaj starite kuki. Patem zgradickava deluva fino edinstveno negativno e pogledot koj ke go imaat del od stanarite kon divata romska naselba vo Keramidnica.

Во однос на осумкатницата и јас сум зачуден, а за погледот на зградичкава некој ден ќе се смени бидејќи колку што имам гледано според ГУП-от на другата страна до кејот треба да има булевар.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 647
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2366 Posted: 21-Jul-2019 at 08:46
Инаку станува збор за една веќе изградена и една во план во овој делEdited by kiriOK - 21-Jul-2019 at 08:46
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 647
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2367 Posted: 21-Jul-2019 at 08:52
Карпош 1 полека но сигурно ја доживува судбината на Дбар Маало,а истиот процес веќе е префрлен и во Карпош 2,пред се со надоградба и проширување на веќе постоечките згради кое само по себе носи и намалување на зелените површини околу самите објекти и згустување гето стил.

Дел од евентуалните жртви, неколку од нив веќе се во фаза на надоградба...

Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2368 Posted: 21-Jul-2019 at 09:44
Се прашале станариве колку е сигурно да надградуваш толку стари згради на вакво место склоно на земјотреси ?? пу пу пу

ама....не му иде памет на народов,иако повеќе ги обвинувам владите што повеќе ги интересира да ги наполнат џебовите отколку да ги заменат старите и постоечки згради со нови и поголеми,а станарите да не мора да тупат глава и да го уништуваат и она малку зеленило што остана во градот.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2369 Posted: 21-Jul-2019 at 13:22
На толку згради на толку мало место на никој од „стручњаците“ да не му текнало да направи некоја катна гаража... А притоа има деловен простор во повеќето згради. Страшно!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2370 Posted: 21-Jul-2019 at 16:42
Во Кочани(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13068
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2371 Posted: 22-Jul-2019 at 00:15
Вчера се возев со велосипед низ градов, па сликнав нешто...

ова е кај Владакај Биси зградатана раскрсницата меѓу Рузвелтова и Партизанска


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2372 Posted: 22-Jul-2019 at 12:22
Во Дебар Маало на ул.Црвена ВодаEdited by stef4o - 22-Jul-2019 at 12:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2373 Posted: 22-Jul-2019 at 12:29
Во Гостивар(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2374 Posted: 24-Jul-2019 at 10:08
На ул.Втора Македонска Бригада(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2375 Posted: 24-Jul-2019 at 15:34
Во Карпош 2 на местото на детското игралиште треба да никне 4-катница(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2172
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2376 Posted: 25-Jul-2019 at 21:50
Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2377 Posted: 25-Jul-2019 at 23:49
Originally posted by Staro Skopje

Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.

Можда и повеќе
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2378 Posted: 26-Jul-2019 at 13:21
Во Чаир(од фб)Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 191
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #2379 Posted: 26-Jul-2019 at 15:31Poveke sliki na instagram profilov

https://www.instagram.com/sohoresidencebitola/

Edited by JOE - 26-Jul-2019 at 15:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6368
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2380 Posted: 28-Jul-2019 at 09:50
Во Тетово(од фб)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 164>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.453 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.