build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2361 Posted: 21-Jul-2019 at 09:44
Се прашале станариве колку е сигурно да надградуваш толку стари згради на вакво место склоно на земјотреси ?? пу пу пу

ама....не му иде памет на народов,иако повеќе ги обвинувам владите што повеќе ги интересира да ги наполнат џебовите отколку да ги заменат старите и постоечки згради со нови и поголеми,а станарите да не мора да тупат глава и да го уништуваат и она малку зеленило што остана во градот.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 496
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2362 Posted: 21-Jul-2019 at 13:22
На толку згради на толку мало место на никој од „стручњаците“ да не му текнало да направи некоја катна гаража... А притоа има деловен простор во повеќето згради. Страшно!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2363 Posted: 21-Jul-2019 at 16:42
Во Кочани(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2364 Posted: 22-Jul-2019 at 00:15
Вчера се возев со велосипед низ градов, па сликнав нешто...

ова е кај Владакај Биси зградатана раскрсницата меѓу Рузвелтова и Партизанска


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2365 Posted: 22-Jul-2019 at 12:22
Во Дебар Маало на ул.Црвена ВодаEdited by stef4o - 22-Jul-2019 at 12:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2366 Posted: 22-Jul-2019 at 12:29
Во Гостивар(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2367 Posted: 24-Jul-2019 at 10:08
На ул.Втора Македонска Бригада(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2368 Posted: 24-Jul-2019 at 15:34
Во Карпош 2 на местото на детското игралиште треба да никне 4-катница(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2204
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2369 Posted: 25-Jul-2019 at 21:50
Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2370 Posted: 25-Jul-2019 at 23:49
Originally posted by Staro Skopje

Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.

Можда и повеќе
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2371 Posted: 26-Jul-2019 at 13:21
Во Чаир(од фб)Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 191
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #2372 Posted: 26-Jul-2019 at 15:31Poveke sliki na instagram profilov

https://www.instagram.com/sohoresidencebitola/

Edited by JOE - 26-Jul-2019 at 15:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2373 Posted: 01-Aug-2019 at 10:19
Во Струмица(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2374 Posted: 02-Aug-2019 at 22:11
Капиштец

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2375 Posted: 04-Aug-2019 at 20:33
Бутел 2Дебар МаалоМомин ПотокЗа сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #2376 Posted: 04-Aug-2019 at 23:19
Оваа зграда на Настел е баш грда.
Back to Top
george_jov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 05-Aug-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote george_jov Quote  Post ReplyReply #2377 Posted: 05-Aug-2019 at 11:52
Здраво, каде би можел да најдам информации за продажба на станови во оваа зграда во тафталиџе? мислам дека инвеститор е ГРАНАП.

https://imgur.com/a/DljcuIS

Edited by george_jov - 05-Aug-2019 at 11:55
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 666
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2378 Posted: 05-Aug-2019 at 22:18
Гранап почнал со граџевина да се бави...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2379 Posted: 08-Aug-2019 at 13:03
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Мастер Инженеринг,привршуваат со фасадата2.Pro Bulding,нема голема промена освен поставено скеле до половина на предниот дел3.На ул.Емил Зола4.Близу Шампионче

5.На ул.Доситеј Обрадовиќ,таблата прилично затскриена

6.Хантерс на бул.Борис ТрајковскиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6866
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2380 Posted: 10-Aug-2019 at 10:48
Originally posted by Џоле


кај Биси зградатаСупер изгледа од напред ама ситуацијата од задната страна е ваква подобро би било да нема прозори на тој дел ама....(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.