build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2801 Posted: 22-Jul-2019 at 16:48
Emka Residence-Tetovo(od fb)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2802 Posted: 24-Jul-2019 at 10:08
На ул.Втора Македонска Бригада(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2803 Posted: 24-Jul-2019 at 15:34
Во Карпош 2 на местото на детското игралиште треба да никне 4-катница(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2804 Posted: 25-Jul-2019 at 21:50
Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #2805 Posted: 25-Jul-2019 at 23:49
Originally posted by Staro Skopje

Едно 30тина згради треба да се срушат за градов да се опорави.

Можда и повеќе
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2806 Posted: 26-Jul-2019 at 13:21
Во Чаир(од фб)Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 182
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #2807 Posted: 26-Jul-2019 at 15:31Poveke sliki na instagram profilov

https://www.instagram.com/sohoresidencebitola/

Edited by JOE - 26-Jul-2019 at 15:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2808 Posted: 28-Jul-2019 at 09:50
Во Тетово(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2809 Posted: 28-Jul-2019 at 20:24
На аголот на раскрсницата меѓу бул. А. Македонски и ул. Интернационални бригади

(локација на Гугл мапи https://www.google.mk/maps/@42.0004764,21.4598773,3a,75y,236.17h,88.17t/data=!3m5!1e1!3m3!1so_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Do_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D21.1912%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en )За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2810 Posted: 01-Aug-2019 at 10:19
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2811 Posted: 01-Aug-2019 at 13:35
Нов станбен објект на Капитол Инженеринг во Карпош на ул.Рузвелтова близу Сетек(од фб)

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 499
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2812 Posted: 01-Aug-2019 at 14:28
Ептен ми се допаѓа стилот на Капитол Инженеринг. Ем помали згради, ем преубави. Да беше цело Скопје вакво ќе беше Скандинавија.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2813 Posted: 01-Aug-2019 at 16:33
Одлично изгледа. Се согласувам со ironm, вакви згради му требаат на градов.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2814 Posted: 02-Aug-2019 at 22:11
Капиштец

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2815 Posted: 04-Aug-2019 at 09:26
Денешна од градилиштето во Ново Маало поред бул.Кочо Рацин направен е ископ но не многу длабокBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2816 Posted: 04-Aug-2019 at 20:33
Бутел 2Дебар МаалоМомин ПотокЗа сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 432
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #2817 Posted: 04-Aug-2019 at 23:19
Оваа зграда на Настел е баш грда.
Back to Top
george_jov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 05-Aug-2019
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote george_jov Quote  Post ReplyReply #2818 Posted: 05-Aug-2019 at 11:52
Здраво, каде би можел да најдам информации за продажба на станови во оваа зграда во тафталиџе? мислам дека инвеститор е ГРАНАП.

https://imgur.com/a/DljcuIS

Edited by george_jov - 05-Aug-2019 at 11:55
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2819 Posted: 05-Aug-2019 at 22:18
Гранап почнал со граџевина да се бави...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2315
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2820 Posted: 06-Aug-2019 at 15:21
На ул.Будимпештанска во Карпош(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.469 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.