build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 135136137138139 176>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2721 Posted: 16-Oct-2019 at 15:46
На ул.Елисие Поповски,фасадата делува солидно изведена

https://www.facebook.com/pg/ofiskom.mk/photos/?ref=page_internal
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2722 Posted: 18-Oct-2019 at 16:47
На ул.Ѓорѓи Пулевски

...
на ул.Милан Марковиќ

...
на ул.Христо Смирненски...
на ул.Стогово

https://www.facebook.com/novikomkonstruktor/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2723 Posted: 20-Oct-2019 at 12:37
На ул.Букурешкаhttp://picpanzee.com/attika_architects
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2724 Posted: 20-Oct-2019 at 17:32
Една многу симпатична зградичка во Карпош...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2725 Posted: 20-Oct-2019 at 17:35
До комплексот Александрија во Влае

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2726 Posted: 22-Oct-2019 at 16:28
На ул.Багдадска,веројатно се работи за овој објект кој е скоро започнат

https://www.facebook.com/FILA-Construction-183926128761099/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2727 Posted: 23-Oct-2019 at 11:40
Eco Residence Gostivarhttps://www.facebook.com/europroekt/?eid=ARA3sf7W8AUnm6UmMa4aSygsWuadeqs8Olh5wkdhOw-mptUrkK51N-rI-JtxkIfprsX1bUY-uOOLlTZ1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2728 Posted: 24-Oct-2019 at 06:51
Niko Home-Stiphttps://www.facebook.com/nikoh2002/photos/pcb.663087284190583/663086974190614/?type=3&theater
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2729 Posted: 24-Oct-2019 at 06:59
Населба Сењак 3-Штип(фотките се во период од јули до октомври 2019г)

...
https://www.facebook.com/2B-Invest-GROUP-134018593990628/?eid=ARBYXZg-oQpFPWi6SxTJJCsbfnxL82UzS5QwDONfWRuNtMurQerYf3CnRB_HIeZmzoFxopvLUBFFvFk_
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2730 Posted: 24-Oct-2019 at 07:04
На ул.Хелсинки-Скопје

https://www.facebook.com/Lapiz-MK-104080597664237/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2731 Posted: 24-Oct-2019 at 07:12
На ул.Франце Прешерн во Влае

https://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2732 Posted: 24-Oct-2019 at 16:19
Во Чаир(od fb i Instagram)


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2733 Posted: 24-Oct-2019 at 16:21
Originally posted by stef4o

На ул.Хелсинки-Скопје

https://www.facebook.com/Lapiz-MK-104080597664237/


Нова фоткаhttps://www.instagram.com/p/B3_mL3mnL8v/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2734 Posted: 25-Oct-2019 at 13:57
Во Охридhttps://www.facebook.com/Inferro-2323864887640854/?ref=br_rs
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2735 Posted: 25-Oct-2019 at 14:54
Оваа зграда (која изгледа како од наколна населба Заливот на коските) ќе се гради во нова населба во Охрид која ќе се гради по стар (5 години) урбанистички план во ситуација кога УНЕСКО бара преиспитување на сите урбанистички планови. Истовремено во населбата се предвидени околу 40 згради и 10тина куќи, а заштитено зеленило од 50 квадрати.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2736 Posted: 26-Oct-2019 at 13:54
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Boston Construction,веќе се гледа каква ќе биде фасадата,изведбата ми делува квалитетна и доследна на рендерот2.На ул.Емил Зола3.Pro Building,веќе објектот добива фасадна боја а можат да се забележат и темните огради на балконите4.Веднаш отспротива веќе ја издигнале оваа зградичка

5.Во непосредна близина е и оваа...6.Во близина на Шампионче

7.Hanters Dooel на бул.Борис Трајковски(до Веро)8.Мастер Инженеринг на ул.Марко Цепенков9.Близу оваа градба најверојатно ќе се отвора ново градилиште поточно на раскрсницата меѓу ул.Боте Боцевски и Марко Цепенков-тука долго време стоеше зараснат и ограден простор а веројатно на местово претходно се градел па се рушел некаков објект

еве извадок од октомври 2014 од Google Street за локацијава

денес веќе беше влезен багер и имаше некакви активности неможев баш добро да сликамEdited by stef4o - 26-Oct-2019 at 14:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2737 Posted: 26-Oct-2019 at 17:07
Во план да се гради во Куманово(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2738 Posted: 26-Oct-2019 at 17:10
Идеен проект за зграда на бул.К.Ј.Питу(близу недоградениот Турски Театар)

https://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2739 Posted: 26-Oct-2019 at 17:16
На бул.Туристичка-Охридhttps://www.facebook.com/EuroBilding2012/?eid=ARCrbYha0K543qNs1C0hTcVTB97Eho1VzMFcPKnACYqL0InBOJGXwS1uB3-krbDZfqCmr2k1gICuG6vq
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5552
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2740 Posted: 27-Oct-2019 at 15:21
Во Куманово

https://www.facebook.com/PianoPrestigeku/?eid=ARDKHZ5T9644uwZWrETNuBztkJMm1mGZy2vngJOD5iow-qC57iOOeJc6Z90V9lkIAkoGqODVT57pkZN9
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 135136137138139 176>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.373 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.