build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143 180>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2801 Posted: 22-Oct-2019 at 16:28
На ул.Багдадска,веројатно се работи за овој објект кој е скоро започнат

https://www.facebook.com/FILA-Construction-183926128761099/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2802 Posted: 23-Oct-2019 at 11:40
Eco Residence Gostivarhttps://www.facebook.com/europroekt/?eid=ARA3sf7W8AUnm6UmMa4aSygsWuadeqs8Olh5wkdhOw-mptUrkK51N-rI-JtxkIfprsX1bUY-uOOLlTZ1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2803 Posted: 24-Oct-2019 at 06:51
Niko Home-Stiphttps://www.facebook.com/nikoh2002/photos/pcb.663087284190583/663086974190614/?type=3&theater
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2804 Posted: 24-Oct-2019 at 06:59
Населба Сењак 3-Штип(фотките се во период од јули до октомври 2019г)

...
https://www.facebook.com/2B-Invest-GROUP-134018593990628/?eid=ARBYXZg-oQpFPWi6SxTJJCsbfnxL82UzS5QwDONfWRuNtMurQerYf3CnRB_HIeZmzoFxopvLUBFFvFk_
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2805 Posted: 24-Oct-2019 at 07:04
На ул.Хелсинки-Скопје

https://www.facebook.com/Lapiz-MK-104080597664237/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2806 Posted: 24-Oct-2019 at 07:12
На ул.Франце Прешерн во Влае

https://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2807 Posted: 24-Oct-2019 at 16:19
Во Чаир(od fb i Instagram)


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2808 Posted: 24-Oct-2019 at 16:21
Originally posted by stef4o

На ул.Хелсинки-Скопје

https://www.facebook.com/Lapiz-MK-104080597664237/


Нова фоткаhttps://www.instagram.com/p/B3_mL3mnL8v/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2809 Posted: 25-Oct-2019 at 13:57
Во Охридhttps://www.facebook.com/Inferro-2323864887640854/?ref=br_rs
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2810 Posted: 25-Oct-2019 at 14:54
Оваа зграда (која изгледа како од наколна населба Заливот на коските) ќе се гради во нова населба во Охрид која ќе се гради по стар (5 години) урбанистички план во ситуација кога УНЕСКО бара преиспитување на сите урбанистички планови. Истовремено во населбата се предвидени околу 40 згради и 10тина куќи, а заштитено зеленило од 50 квадрати.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2811 Posted: 26-Oct-2019 at 13:54
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Boston Construction,веќе се гледа каква ќе биде фасадата,изведбата ми делува квалитетна и доследна на рендерот2.На ул.Емил Зола3.Pro Building,веќе објектот добива фасадна боја а можат да се забележат и темните огради на балконите4.Веднаш отспротива веќе ја издигнале оваа зградичка

5.Во непосредна близина е и оваа...6.Во близина на Шампионче

7.Hanters Dooel на бул.Борис Трајковски(до Веро)8.Мастер Инженеринг на ул.Марко Цепенков9.Близу оваа градба најверојатно ќе се отвора ново градилиште поточно на раскрсницата меѓу ул.Боте Боцевски и Марко Цепенков-тука долго време стоеше зараснат и ограден простор а веројатно на местово претходно се градел па се рушел некаков објект

еве извадок од октомври 2014 од Google Street за локацијава

денес веќе беше влезен багер и имаше некакви активности неможев баш добро да сликамEdited by stef4o - 26-Oct-2019 at 14:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2812 Posted: 26-Oct-2019 at 17:07
Во план да се гради во Куманово(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2813 Posted: 26-Oct-2019 at 17:10
Идеен проект за зграда на бул.К.Ј.Питу(близу недоградениот Турски Театар)

https://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2814 Posted: 26-Oct-2019 at 17:16
На бул.Туристичка-Охридhttps://www.facebook.com/EuroBilding2012/?eid=ARCrbYha0K543qNs1C0hTcVTB97Eho1VzMFcPKnACYqL0InBOJGXwS1uB3-krbDZfqCmr2k1gICuG6vq
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2815 Posted: 27-Oct-2019 at 15:21
Во Куманово

https://www.facebook.com/PianoPrestigeku/?eid=ARDKHZ5T9644uwZWrETNuBztkJMm1mGZy2vngJOD5iow-qC57iOOeJc6Z90V9lkIAkoGqODVT57pkZN9
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 638
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2816 Posted: 29-Oct-2019 at 05:50
Originally posted by stef4o

Идеен проект за зграда на бул.К.Ј.Питу(близу недоградениот Турски Театар)

https://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/


Душа му извадија на градов, лабаво
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2817 Posted: 29-Oct-2019 at 09:32
Естетика - Среќна Нова 1986 година.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2818 Posted: 29-Oct-2019 at 10:23
Со дизајнот си парираат со зградите во Маџир Маало отспротива. Патем куќата која треба да се руши за реализација на овој проект е некаков си Мотел но ми се чини дека истиот веќе не функционира па не би ме чудело наскоро да почнат некакви активности. И вдолж булеваров кон Верото има уште неколку куќи кои веројатно ќе ги чека истата судбина.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2819 Posted: 30-Oct-2019 at 08:12
Во Тафталиџе 1,во изградба

https://www.facebook.com/astoria.real.estate.agency/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2820 Posted: 01-Nov-2019 at 09:29
Денешни

1.на ул.Никола Тримпаре почнат е нов објект чинам 5 или 6 ката ќе биде рендерот е добро сокриен(на првата фотка долу лево )

2.Градилиштето во Ново Маало,веќе месец дена трае процесот на набивање шипови рендери нема...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143 180>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.