build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151152153154155 166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3041 Posted: 15-Jul-2020 at 11:35
Кочаниhttps://www.facebook.com/aleks.stanovi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3042 Posted: 15-Jul-2020 at 15:17
Планирано за некаде во Скопје

https://www.facebook.com/AsnasArchitecture
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3043 Posted: 15-Jul-2020 at 15:20
Skopje City Life(проектов е од октомври 2019) немам приметено да е реализиран незнам точна локација(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3044 Posted: 15-Jul-2020 at 15:22
Исто и овој...Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13144
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3045 Posted: 15-Jul-2020 at 19:13
Во Чаир, се доградува нова ламела на веќе изградена зградаРиверсајд резиденс

во истиот ред згради во Криви ДолТафталиџеНа бул. Никола КаревEdited by Џоле - 15-Jul-2020 at 19:28
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3046 Posted: 16-Jul-2020 at 16:20
Проектирано за во Скопје(декември 2019)

https://www.facebook.com/ODA.architecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3047 Posted: 17-Jul-2020 at 06:34
Originally posted by stef4o

По подолго време конечно излегоа рендери од зградата што се гради во населба Острово-Аеродром на Саф комерц

https://reklama5.mk/


Вчера ја бетонирале последната плоча

https://www.facebook.com/EuroBetonMix
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3048 Posted: 17-Jul-2020 at 07:02
Од SSC Forumot

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3049 Posted: 17-Jul-2020 at 07:12
НОВИ СТАНОВИ ВО ИЗГРАДБА НА УЛ.НЕВЕНА ГЕОРГИЕВА ДУЊА БР. 9 , ВО КИСЕЛА ВОДА - РАМПА ПОЗАДИ ЗЛАТНА КОПАЧКА ДО РИБАРНИЦАТА

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3050 Posted: 17-Jul-2020 at 11:07
Денешни низ Капиштец

Се отвараат многу нови градилишта

На ул.Васил Ѓоргов2.На ул.Козара

...
...

близу новото основно училиште и заводот за рехабилитацијана ул.Антон Панов

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3051 Posted: 17-Jul-2020 at 16:08
Во Дебар Маалоhttps://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3052 Posted: 18-Jul-2020 at 10:11
Некое ново градилиште ќе се отвора во Карпош,неможам да утврдам точна локација(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3053 Posted: 18-Jul-2020 at 12:48
Од фб,некое ново градилиште во Скопје

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 499
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3054 Posted: 18-Jul-2020 at 12:56
Дали си сигурен последнава слика со булдожерот и дизалицата дека е од Скопје?? Да не е од Охрид случајно?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3055 Posted: 18-Jul-2020 at 13:02
Originally posted by user8642

Дали си сигурен последнава слика со булдожерот и дизалицата дека е од Скопје?? Да не е од Охрид случајно?


Да,можно е да се работи за Охрид.На сликите беше мешано Скопје,Кичево,Охрид и Струга.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 499
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3056 Posted: 18-Jul-2020 at 13:10
Охрид е, оваа е позицијата ( 41.113181° 20.818002°). Од Билјанини према болницата кога се оди, по скопски кажано Карпош 5. Може и од street-view да се потврди.

црвеното е градилиштето, плавото е позицијата на сликање.Edited by user8642 - 18-Jul-2020 at 13:10
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3057 Posted: 18-Jul-2020 at 15:35
Trim&Lum Kisela Voda

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3058 Posted: 18-Jul-2020 at 15:38
Boston Kisela Voda kaj Rampa

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3059 Posted: 19-Jul-2020 at 11:02
Кочаниhttps://www.facebook.com/PianoPrestigeku
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6924
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3060 Posted: 19-Jul-2020 at 15:38
Во Драчево се гради комплекс од 5 згради едната е веќе завршена на првата фотка,другава на рендерот е во темели...

https://www.pazar3.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151152153154155 166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.