build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 160161162163164 167>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3221 Posted: 14-Sep-2020 at 15:01
Проектирано за некаде во Скопје

https://www.facebook.com/modium.studio.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3222 Posted: 15-Sep-2020 at 07:34
Стругаhttps://www.facebook.com/Premium.construction.STR
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3223 Posted: 16-Sep-2020 at 11:45
Хром
Се гради без табла кој е инвеститор, колкав габарит е, дали е издадена дозвола за градба.Тоа што е најлошо е што при копањето на овие темели, поткачени се темелите на соседната зграда, не внимавајќи при тоа дали ќе се оштети зградата и статиката.https://www.facebook.com/gjorce
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3224 Posted: 16-Sep-2020 at 15:11
Каде е всушнсот ова поточно во Хром на која улица,ако може некој да ми посочи преку Google maps,според оградувањето да не е некој нов проект на Urban Jungle сепак се вели дека уште нема табла на градилиште?https://kanal5.com.mk/gragjanite-ne-sakaat-visokokatnici-od-opshtinata-tvrdat-deka-kje-ima-protok-na-vozduh/a439076
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #3225 Posted: 16-Sep-2020 at 16:57
Ова би требало да е „Кај Панко“ кое веќе не постои, ако гледаме според зградите од позади.

https://www.google.com/maps/@42.0028691,21.3717561,3a,75y,25.42h,87.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxvgLIURHmSno_XOrfDgk-Q!2e0!7i13312!8i6656
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3226 Posted: 16-Sep-2020 at 20:43
Да тоа е локацијата се најавува петкатна зграда....некако премногу го актуелизираа Хром со доста нови згради во последно време. Очигледно куќите ќе прераснат во згради меѓу 3 и 5 ката.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3227 Posted: 17-Sep-2020 at 16:20
Стигнаа дрвцата. Сеа чекаме да пораснат(локација зад Млеќен,зграда Ел Оксидо)

https://www.facebook.com/lineaskopje

Edited by stef4o - 17-Sep-2020 at 16:22
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3228 Posted: 18-Sep-2020 at 13:53
Во Кисела Вода

...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3229 Posted: 19-Sep-2020 at 10:12
Зграда на Ројал Васе во Кисела Вода на ул,Георги Димитровhttps://rojalvase.com.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3230 Posted: 19-Sep-2020 at 12:38
Веднаш до горнава зграда,зграда на Бонор Инженеринг,патем зградиве изгледаат доста пофино и попристојно споредено со оние кои никнуваат околу Рампа

https://www.facebook.com/asa.dizajn.aluminiumski.ogradi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3231 Posted: 20-Sep-2020 at 09:42
Битолаhttps://www.facebook.com/IPET.Invest/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3232 Posted: 20-Sep-2020 at 11:10
Незнам што се гради,каде фрла бетон пумпава од булевар...можеби е некое ново градилиште но не сум сигурен(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3233 Posted: 21-Sep-2020 at 19:23
На ул. Миладин Поповиќ во Дебар Маало изградени се (уште се гради една) три навистина симпатични згради со црвена фасадна тула.

локација на првата (на местото на трошната куќа до двете коли)

https://www.google.mk/maps/@42.005272,21.4140855,3a,75y,62.61h,95.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVa7MYWHgDO-VNne3gIMJAg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

зградата:

локација на втората и третата (на местото на трошните куќарки)

https://www.google.mk/maps/@42.0055242,21.4142513,3a,75y,86.81h,90.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC4emRN5ROEkVJ-CI8mj-Gw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

зградите (третата е под скеле, а можеби е само една подолга зграда)Зградите висински се вклопуваат со околните згради, така што испадна едно убаво пополнување на празен простор.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3234 Posted: 22-Sep-2020 at 06:41
Во Кисела Водаpazar3.com.mk
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2222
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3235 Posted: 22-Sep-2020 at 11:12
Дебар Маало ќе изгледаше супер со блоковски зградички од 4 ката. Одличен пример.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3236 Posted: 22-Sep-2020 at 16:14
Во Капиштец(од инстаграм)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3237 Posted: 24-Sep-2020 at 19:24
Починаа луѓето што живееа во куќава и еве од денес

Претходно
Edited by kiriOK - 24-Sep-2020 at 19:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3238 Posted: 24-Sep-2020 at 20:46
Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 216
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3239 Posted: 25-Sep-2020 at 01:00
Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?

Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6970
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3240 Posted: 25-Sep-2020 at 06:35
Originally posted by Théoden


Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.


Да,еве локација и извадок од детален планBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 160161162163164 167>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.