build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 158159160161162 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3181 Posted: 14-Sep-2020 at 15:01
Проектирано за некаде во Скопје

https://www.facebook.com/modium.studio.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3182 Posted: 15-Sep-2020 at 07:34
Стругаhttps://www.facebook.com/Premium.construction.STR
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3183 Posted: 17-Sep-2020 at 16:20
Стигнаа дрвцата. Сеа чекаме да пораснат(локација зад Млеќен,зграда Ел Оксидо)

https://www.facebook.com/lineaskopje

Edited by stef4o - 17-Sep-2020 at 16:22
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3184 Posted: 18-Sep-2020 at 13:53
Во Кисела Вода

...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3185 Posted: 19-Sep-2020 at 10:12
Зграда на Ројал Васе во Кисела Вода на ул,Георги Димитровhttps://rojalvase.com.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3186 Posted: 19-Sep-2020 at 12:38
Веднаш до горнава зграда,зграда на Бонор Инженеринг,патем зградиве изгледаат доста пофино и попристојно споредено со оние кои никнуваат околу Рампа

https://www.facebook.com/asa.dizajn.aluminiumski.ogradi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3187 Posted: 20-Sep-2020 at 09:42
Битолаhttps://www.facebook.com/IPET.Invest/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3188 Posted: 20-Sep-2020 at 11:10
Незнам што се гради,каде фрла бетон пумпава од булевар...можеби е некое ново градилиште но не сум сигурен(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3189 Posted: 21-Sep-2020 at 19:23
На ул. Миладин Поповиќ во Дебар Маало изградени се (уште се гради една) три навистина симпатични згради со црвена фасадна тула.

локација на првата (на местото на трошната куќа до двете коли)

https://www.google.mk/maps/@42.005272,21.4140855,3a,75y,62.61h,95.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVa7MYWHgDO-VNne3gIMJAg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

зградата:

локација на втората и третата (на местото на трошните куќарки)

https://www.google.mk/maps/@42.0055242,21.4142513,3a,75y,86.81h,90.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC4emRN5ROEkVJ-CI8mj-Gw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

зградите (третата е под скеле, а можеби е само една подолга зграда)Зградите висински се вклопуваат со околните згради, така што испадна едно убаво пополнување на празен простор.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3190 Posted: 22-Sep-2020 at 06:41
Во Кисела Водаpazar3.com.mk
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2576
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3191 Posted: 22-Sep-2020 at 11:12
Дебар Маало ќе изгледаше супер со блоковски зградички од 4 ката. Одличен пример.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3192 Posted: 22-Sep-2020 at 16:14
Во Капиштец(од инстаграм)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 807
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3193 Posted: 24-Sep-2020 at 19:24
Починаа луѓето што живееа во куќава и еве од денес

Претходно
Edited by kiriOK - 24-Sep-2020 at 19:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3194 Posted: 24-Sep-2020 at 20:46
Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 343
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3195 Posted: 25-Sep-2020 at 01:00
Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?

Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3196 Posted: 25-Sep-2020 at 06:35
Originally posted by Théoden


Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.


Да,еве локација и извадок од детален планBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3197 Posted: 25-Sep-2020 at 14:25
Ohrid(instagram)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3198 Posted: 25-Sep-2020 at 17:05
на ул.Багдадска(кај Млечен)

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3199 Posted: 25-Sep-2020 at 17:14
Некаде во Кисела Вода се почнува со нова зграда,ако некој знае каде поточно нека сподели,извадив неколку исечоци од видео при рушење на куќите каде е планирана

оваа зградаhttps://www.facebook.com/grushinakompani

Edited by stef4o - 25-Sep-2020 at 17:19
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3200 Posted: 26-Sep-2020 at 12:03
Originally posted by stef4o

Некаде во Кисела Вода се почнува со нова зграда,ако некој знае каде поточно нека сподели

од фбBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 158159160161162 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.875 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.